Merhabalar. 1997 doğumluyum 2016 Ekim ayında yurtdışında yabancı dil eğitimime başladım ve 2017 Eylül ayında yoklama kaçağı olduğumu öğrendim ve tutanak imzaladım. En yakın şubeye giderek durumu izah ettim ve Memure Hanım bana yurtdışında okuduğum ülkenin konsolosluğundan tecil ettirmem gerektiğini söyledi. Ben de yurtdışına çıkar çıkmaz konsolosluğa gittim ve bana Oturma İzni Kartım ( Bulunduğum ülkenin kimlik kartı ) olmadan tecil ettiremeyeceğimi söylediler ve maalesef oturum işlerimle uğraşan danışmanım tarafından dolandırıldığım için Yabancı Kimlik Kartımı alamadım. (Öğrenci olduğum halde tecil ettiremedim) bu süre zarfında toplamda 3 adet tutanak imzaladım. 2018/19 eğitim yılı başlar başlamaz Kimlik Kartımı alıp tecil işlemlerimi hallettim. Fakat şu an da bana 2 adet 1701’er liradan Askerlik Para Cezası gelmiş bulunmakta. Elimde olmayan sebeplerden dolayı tecil ettiremedim maalesef. Fakat 2016 Ekim ayından bu yana öğrenci olduğum konsolosluğun dosyasında da benim elimdeki dosyalarda da mevcuttur. Bu para cezaları için nereye itirazda bulunmam gerekir? Nasıl bir yol izlemem gerekir? 2016’dan beri öğrenci olduğumu kanıtlayan belgelerimle birlikte cezaların iptalini sağlayabilir miyim?
Teşekkür ederim.