Bendeniz 1970 doğumluyum. 44 yaşında sağ tarafı vuran kısmi felç geçirdim. 1988 senesinde girip okuyamadığım ve 2010 yılında yeniden başladığım Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınavıma felçli girdim ve mezun oldum. 1 yıl avukatlık stajımı taze felçli olarak yaptım ve hamd olsun halihazırda hukuk müşavirliği ve avukatlığa devam ediyorum. Felç yaşamımı zorlaştırdı ama yaşamama mani olmadı. Sağ elimi kullanamıyorum ve her attığım her adım kasılmalardan dolayı eziyet olsa da ölene kadar yaşamaya madem mecburuz ve madem bu beden bize emanet, emanete gücümüzün elverdiği ölçüde sahip çıkarak, hayatı en iyi şekilde, ağız tadı bozulmadan yaşamalıyız diye inanıyorum. Mesleğimde, Ahmet Kutsal Üstadımızın yönlendirmesi ile vergi hukuku alanına yoğunlaştım, Alanın yazılı yargılamaya meyli sebebi ile de adliye duruşma ile çok işim olmuyor, bu da vücudu aşırı yükten koruyor, ama araştırma ve geliştirmeye imkan veriyor. Pes etmek yok yani. Bu arada 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları önlisans proğramını bitirdim ve şu an da yine 2 yıllık ilahiyat önlisans öğrenimine devam ediyorum. Ayrıca bu süreçte çeşitli sahalardan 40 kadar sertifikalı eğitim programını da bitirdim ve vergi hukukunda yüksek lisans niyetim var inşallah. Rapor % 82 engelli dese de asıl engel mücadeleden vaz geçenlerin beyninde.
--
Felç ve çalışma durumum ile ilgili paylaşımı reklam veya başka bir saik ile yapmıyorum, özellikle zor koşullar sebebi ile hayattan kopma noktasına kadar gelenler olursa, tam o dönemeçte, hatırlamaları ve yaşam mücadelesine yılmadan devam etmeleri vesilesi olmaktır kastım.
Herkese ağız tadıyla huzurlu bir hayat niyaz ederim.
--
Felç geçirenler için hap bilgi

Felce sebep olan pıhtı çözülüp beyine kan akışı yeniden sağlandıktan sonra tahribatın etki ettiği bölgenin civarındaki hücrelerin ölen hücrelerin görevini devralabilmeleri için sürekli egzersiz vesilesi ile sinyaller gönderilmeli beyine. Bu sebeple en etkili tedavi fizik tedavisidir. Pıhtının nereden geldiği tespit edilerek, pıhtıya ve zararlarına mani olabilmek için bu yönde de tedavi uygulanmalı ayrıca ki tüm süreç boyunca nörolog ve fizik doktoru kontrolünde olunmalı.
Egzersizler sıkıcı olsa ve zor gelse de bu sinyallerin beyine intikal etmesi hayatidir. Aile, çevre felç hastasını sürekli egzersize teşvik etmeli ve yardımcı olmalılardır ona ve dolayısıyla onunla ilişikli her yaşam sahibine.
Çevreden bir çok alternatif tıbbi öneri gelecektir, lakin işin özü beyinde yeni hücrelerinin görev devralmasıdır.