Eşimin aldığı bir darp raporu var. Darp raporunda yalnız kolda morarmadan bahsediyor. İfadelerde vurma, itme, hakaret vb yok. Sinirle karakola gidiyor eşim. Sonrasında şikayetçi olmamasına rağmen kamu davasına dönüşüyor. Ben durumu hem karakolda hem mahkemede yaralama kastım yoktu, koltuğa oturtmaya çalışırken yanlışlıkla kolunu morartmışım şeklinde açıkladım.
Mahkemeye avukatsız, eşimle beraber gidip durumu dürüstçe anlattık. Hakim beraat verdi.

Lakin sonrasında cumhuriyet savcılığının talebine istinaden istinaf mahkemesi kararı bozarak, davayı kendi görmeye karar veriyor. Antep bölge mahkemesi. Artık 3 hakimin karşısına çıkacağız Sayın cumhuriyet savcısı darp raporunda suç işlediği sabit olunmasına rağmen mahkumiyet yerine beraat verilmiş der.

Şimdi ne yapabiliriz? Yine avukatsız gidip durumu açıkca anlatalım mı? Yoksa avukat mı tutalım bu sefer? Bölge mahkemesi, yani üst mahkeme, daha zor bir duruşma mı bekliyor bizi?
İstinaf mahkemesi neden davamızı buraya geri gönderin demek yerine kendi görmek istedi...
Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.