Ailemden iki canımı toprağa verdikten hemen sonra ciddi depresyon tedavisi görmeye başladım.Teşhis; bipolar ve hipomani idi.günde 7 tane antidepresan alıyordum ve mani döneminde olduğum için kendimde değildim..malesef ki hayatımın bu döneminde bir adam girdi ve arkadaşıyla birlikte beni ciddi bir meblağ dolandırdı.toplam 1 ay süren ilişkimizde evime silahla gelerek ve tlf da diyafonu açarak sürekli birileriyle tartışıp bana da dinletiyordu.ve borcu olduğunu ya da alacaKlarını alamadığını birilerini öldüreceğini ya da birilerinin kendisini Öldüreceğini söyleyerek ve konuşmalarınıda bana dinleterek sözüm ona borç mahiyetinde ortağı olarak tanıttığı araladaşıyla birlikte beni dolandırdılar.kasım ayından beri hala dava açılmadı ve dosya savcının önünde incelemede.bu arada dolandırıldığımı anladığım zaman çevrelerine rezil edince senet verdiler (ki tokatçı oldukları için üzerlerinde hiçbir mal varlığı yok)ve sonra da karakola gidip silah zoruyla benim senet imzalattığımı söylediler.banka dekontları,watsap msj ları,dr.raporlarım, kullandığım ilaç listeleri vs..herşeyi savcıya sundum.ve karşılıklı davacı olduk bu arada.benim ruhsal bozukluğumu kullanarak ve bana tuzaklar kurarak malesef ki beni çok ciddi bir meblağ dolandırdılar..konu tabii ki çok uzun, ancak burada özet geçiyorum.bu arada bazı avukat arkadaşlarımız konuyu anlatınca bunun nitelikli dolandırıcılık suçuna girmeyeceğini söylediler.
sebep ise; 1 ay da olsa beni dolandıran adamlardan biriyle duygusal ilişki yaşayıp ve borç para vermem imiş.Şimdi sorum şu; bu kişilerden bir tanesinin (bana seneti veren)daha önceden nitelikli dolandırıcılıktan sabıkası olduğunu öğrendim.ve benim bu hadiseyi yaşadığım tarihte bipolar hastası olduğum, ve o tarihte tedavi gördüğüm dair ve yine paralarInverdiğim zaman hipomani yaşamakta olduğum, iradem dışında herşeyi yaşadığımınresmi evraklarla da ispatlamış ve dava dosyasına sunmuş bulunmaktayım..yani bu durumda “Kişinin Algılama Yeteneğinin Zayıflığından Yararlanarak Nitelikli Dolandırıcılık Suçu” na (tck m.158/1-c) girmiyor mu?
Değerli avukatlarımız bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz çok memnun olurum..saygılarımla..