Merhaba ben 2006 yilinda arac icerisinde yakalandim ve yasim 17 idi kullanma hirsizligi adi altinda 2008 yilinda gerekceli karar verilmis 7 ay 6 gun hapis cezasi 1 yil denetim verilmis ben araca binerken arkadas dedesinin arbasi oldugunu soylemisti ve yakalandik ben ifade vermedim sadece imza attirdilar arkadas ne soylediyse ifadesinde aynsini banada yazmislar sabahta savcinin karsisina cikardilar oda imza attirip gonderdi 2009 da ise karar kesinlesmis 2008 de gerekceli karar verildiginde ben askerdeydim ve hic mahkemeye cikmadim hakim karsisinda ifadede vermedim avukat tahsis edilmis ve ona soylenmis temyiz etmemis karar verilirken saniklarin araci gezmek maksadiyla aldiklari ve geri iade edecekleri ... Diye verilmis karar 3 ncu ayda kesinlesmis bende 2 nci ayda askerden geldim bu karari istinaf mahkemesine gonderip kararin bozdurulmasini talep edebilirmiyim bana deil devletin tahsis ettigi avukata teblig edilmis ve hep o girmis butun mahkemelere ve karar alinirken bunun hukuki bi yolu varmi ? Ayrica bu karari arsiv kydindanda sildirebilirmiyim cok sknti yasiyorum bu konuda yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler simdiden