Merhabalar ben üniversite öğrencisiyim ve bundan yaklaşık 5 ay önce üzerinde uyuşturucu madde bulundurmaktan tedavili denetimli serbestlik cezası aldım tedavi süreci bitti ve şuan denetimli serbestlik sürecindeyim. Bireysel görüşme , vaka sorumlusu ile görüşme gibi durumlar için yaklaşık ayda 1 denetim şubeye gidiyorum. 24 mayısta bir öğrenci değişim programı olan Work and Travel programı ile Amerika'ya gidecektim ve 24 eylülde geri dönecektim fakat denetim sürecim hali hazırda devam etmekte. Uçak biletlerim vizem her şeyim tam bu programa kayıt olmadan önce ajansım öğrenciye özel izin çıktığını söyledi ve bende kayıt oldum. Yaklaşık 5 gün öncede benim dosyamı inceleyip bana denetimli serbestlik cezasını veren cumhuriyet savcısıyla görüştüm izin nasıl çıkartabilirim diye ve bana bu konuyu bilmediğini söyleyerek kalemine yolladı kalemi de bunun imkansız olduğunu söyledi. Kayıt olmadan önce internette de küçük bir araştırma yapmıştım ve böyle bir iznin mümkün olduğu yazıyordu ama nasıl olduğu yazmıyordu. Eğer böyle bir izin mümkünse süreç hakkında (nasıl başvurmam nereye başvurmam gerektiği) bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.