Merhabalar,

Sosyal medya üzerinde yayınlanan bir reklam üzerine, bir eğitim kurumuna başvuruda bulundum. "Eğitim içeriği otizmle ilgili"
Bu eğitim kurumuyla Telefonla görüşme yaptık. Eğitim online olarak veriliyor ve size bir kullanıcı adı şifre veriyorlar. Fakat, 2 gün sonra ben sistemi hiç kullanmadan, üye girişi dahi yapmadan 15 günlük cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirttim. Firma yetkilisi gayet kaba ve tehditkar bir uslub'la eğitimin ve eğitim ücretinin iptal edilemeyeceğini belirtti. Bende 15 günlük kanuni hakkımı kullanmak istediğimi ve bunun yasal olduğunu belirttim. Karşı taraftaki bayan o konuşmanın ses kaydının olduğunu, eğitimi ve ücreti kabul ettiğimi dolayısıyla iptal olmayacağını söyledi. Eğitim kurumuun muhasebe departmanını aradığımda 15 günlük süreyi geçmediği için iptal olacağını ve iptal biriminin arayacağını belirtti. Şikayetvar sitesine girdiğimde, iptal birimi arayacak diyerek 15 günlük yasal sürenin geçmesini temin ediyorlarmış. Beni de sürekli iptal birimi arayacak diyerek oyalıyorlar ve bu sürenin bitmesine 2 gün kaldı.
Bu süreçte, hukuki olarak ne yapmalıyım. Eğitim kurumu hiçbir şekilde bir adım atmıyor ve bilgi vermiyor.

Teşekkürler. Hayırlı günler dilerim.