20.11.2016 Tarihinde Bir İnşaat firmasına ait bir daire aldım. 2017 Mart ayında teslim edileceği şeklinde bir beyan ile. Daire alımını İnşaat firmasında değil bu firmadan satın alan bir kişiden aldım. Daire alımı için tüm bedel kendisine banka yoluyla yatırıldı ve dekontlar mevcut. Alım sonrası arsa tapusu alınıp İnşaat firmasındanda Kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapıldı. Sözleşme eski tarihli değil o günün tarihi ile yapıldı. Yapılan sözleşmenin üzerinden sözleşmede bahsedilen 24 ayı geçmiş durumda. Araştırmalarıma göre inşaat firmasıda dolandırıldığını söyleyerek yüzde 90 ı tamamlanmış binayı teslim edemedi. Aynı zamanda Binada fazladan daire satışı söz konusu. Bir emlak firması tarafından arsa tapuları 2-3 parçaya bölünerek farklı kişilere satılmış.
- Ben daireyi direk inşaat firmasından almadığımdan dolayı parayı onlara yatırmadım. Arsa tapum ve sözleşmem var. İnşaat firmasından.
- Dava açıcak olsam ödemiş olduğum parayı İnşaat firmasından mı talep etmeliyim? Etsemde hakkında çok fazla dava var. Elimize geçicek birşey yok.
- Parayı geri iadeyi almış olduğum kişiden talep etmem mümkün mü?