Merhabalar, 1,5 ay önce eşim bana boşanma davası açtı. Aramızda geçimsizlik mevcuttu. Boşanma davasını açtığı gün aynı zamanda 3 ay evden uzaklaştırma kararı da aldırttı. Ben de ona karşı boşanma davası açtım. Dava tarihi henüz belirlenmedi.
Geçtiğimiz hafta eşim ortak tapulu evimize gelerek evdeki yatak odasını ve beyaz eşyaları alıp götürdü. Benim o sırada yönetici sayesinde haberim olduğundan aynı gün karakola şikayet ettim ve eşim ifadeye çağırılıp eşyaları aldığını kabul etti ve ben de polisle gidip alınan eşyalar hakkında tutanak tutturdum.
Yatak odası ve oturma grubunu ben nikahtan önce müşteri çekimle aldım. Eşimin evlenmeden önce herhangi bir katkısı olmadı. Oturma grubunun faturası mevcut fakat yatak odasının faturası mevcut değil. Verdiğim çekin fotokopisini tahsil edilen bankadan talep ettim fakat mahkeme kararı olmadan veremeyeceklerini söylediler. Beyaz eşyaları ise eşim evlenmeden önce kredi kartıyla taksit yaptırarak aldı ve taksitlerini evlendikten sonra ödedi. Sorum şu ;

Ben eşimin götürdüğü yatak odasını ve evlilik birliği içerisinde ödenen beyaz eşyaların kendi üzerime düşen hakkını nasıl isteyebilirim? Ayrı bir dava açmam şart mı yoksa boşanma davası sırasında talep etmem mümkün mü?