Merhabalar

E-Devlette tesadüfen fark ettiğim üzerime görünen taşınmaz ile ilgili siz değerli hukukçularımızdan bilgi almak istiyorum.

Sağlık bakanlığına başvurum sonucunda istenen evraklar içinde bulunan mal bildirim formunu doldururken 'taşınmaz mal bilgileri' kısmı için e-devletten sorgulama yaptığımda tapu kadastro ana sayfasında üzerime görünen Çankırı-Merkez-Aksu mahallesinde taşınmaz tipi: kat mülkiyeti , niteliği: mesken olan '1 adet taşınmazınız var' bilgisi çıktı. Hisse bilgileri kısmına tıkladığımda 'Edinme sebebi: intikal , hisse pay/payda: 1000/960.000 , işlem yevmiye tarihi 18.01.2016 ve 'Edinme sebebi: intikal , hisse pay/payda: 1000/1920.000 , işlem yevmiye tarihi 02.02.2016 ' olan alt alta iki tane bilgi çıkıyor.

Sorun şu ki benim bundan haberim yok veya bana ait tapu yok. Ama 13.01.2016 tarihinde açılmış bir davada müşteki olarak taraf gözüküyorum (aslında o mahkeme ilede ilgim yok, benim kütüğümün bulunduğu yerde trafik kazası sonucu yaşlı biri vefat etmiş devlette yüzlerce kişiyi müşteki olarak yazmış daha sonra mahkeme kalemine gidip bizim maktulle veya sanıkla bir ilgimiz olmadığına dair beyanda bulunmuştuk ama hâlâ ismimiz davada müşteki gözüküyor) Bu durumdan dolayı gözükebilir mi ? Bunun benimle alakası var mı? Birkaç gün sonra evrakları teslim etmem lazım. Bildiğiniz gibi mal bildirim formunda yanlış beyanda bulunmak suç ve memurluğum başlamadan biter. Bu durmda ne yapmalıyım ?