Merhabalar , kolay gelsin. Bir arkadaşım benim adıma soru sormuştu ama çocuğu olduğu için ilgilenemedi. Ben sizden yardımlarınızı bekliyorum.
Özel bir okulda öğretmenim. Maddi sıkıntılardan dolayı 4 kişiden borç istedim. 2 kişi maddi durumu kötü olduğu için veremedi 2 kişiden 1100₺ borç aldım. Akabinde kişilere senet imzaladim. Bir kişiye 500 TL kadar kısmı ödeme yaptım. Elime para geçtikçe parça parça ödeyeceğim. Ne zaman mesaj atsalar arasalar cevap verdim ve borcumu hiç inkâr etmedim. Vereceğimi söyledim. Kişi bugün eski veli WhatsApp grubundan benim adıma rezil edercesine "Sayın veliler, A adlı şahıs (eski öğretmen) benim (B) ve C adlı velimizin dışında başka kimden borç para aldıysa bana bilgi verebilir mi? Kendisine dolandırıcılıktan dava açmaya hazırlanıyorum. Bilgi verirseniz sevinirim." Bu mesajı atmış. Benim lisansımi iptal etmek ile tehdit ediyorlar. Ben elime para geçtiğinde zaten ödeme yapacağım senetlerim var ve borcumun arkasında duruyorum. Sizden ricam Burada kişinin dediği gibi bir dolandırıcılık suçu var mı ? 2. Si borctan dolayı lisansımi iptal edebilirler mi ? 3. Su de bu kişi hakkında herhangi bir yaptırım da bulunabilir miyim ?