Şahsıma ait bir dükkanım var. Dükkanın tek ana girişi var ama 2 dükkan için de ayrı ayrı iskanı var ve kiraya öyle verdim. İlk kiracıya 2016 yılında kiraya verdim. 2017 yılında da bu kiracı yanına kiracı almak istedi ve arkadaşı olduğunu belirttiği birisi ile yanıma geldi. Yapılan kontratta ikinci bir kiraya veremeyeceğini kira kontratında yazıyordu ve benim iznimle her ikisi ile ayrı ayrı yeni kontrat yaparak ve birbirlerine kefil olarak kiraya verdim. Kirayı her ikisi de ayrı ayrı zamanında yatırdılar. Fakat 2018 yılı başında 2. Kiracı kiraya zam yapmadı. Bende 2018 yılı içerisinde bu durumu kabul etmeyeceğimi kendisine belirttim. 2018 sonlarında ilk kiraya verdiğim şahıs ile birlikte anlaşmazlığa düştüler ve ilk kiraya verdiğim şahıs ofisi boşalttı. 2. Kiraya verdiğim şahıs sadece kendine ait olan kirayı ödemeye devam ediyor. Ayrıca 2. Kiracı ofisi boşaltan arkadaşı yerine başka kiracı bakıyor ve bu süreç 5-6 aydır devam ediyor. Kira kontratında kendisinin başka birine kiraya veremeyeceği açıkça yazılı. Kendisine ya kiranın tamamını ve zamlı bir şekilde ödemesini yada çıkmasını talep ettim ama kabul etmiyor. Beni buradan kimse çıkartamaz şeklide tehditkar üslupla konuşuyor. Benim isteğim tek kontrata dönmek yada çıkması. Tek kontrata dönmek istemiyor. Kontratta kira kontratı süresi bitmeden 15 gün önce taraflar birbirine haber vermedikçe kira kontratı otomatikman 1 yıl süre ile aynı şartlarda yenilenir yazıyor. Kirasını da zamsız da olsa zamanında ödüyor bu kiracıyı nasıl çıkartabilirim? Açıkçası üslubu ve davranışları rahatsız edici birisi olduğu için çıkmasını istiyorum. Yasal haklarım nelerdir. Teşekkürler,