Merhaba,

Öncelikle sizi interneten buldum ve yazmak istedim yardimci ola bilirmisiniz diye. Ben 1980 almanya dogumluyum orda okudum büyüdüm. 05.12.2000 senesinde türk vatandasligindan cikma belgesini teslim aldim ozamana kadar calisma ve oturma iznim süresizdi. sonra çift vatandaşlığa gectim. Konsolosluk veriliyor dedi skinti olmaz dedi ve bende cift vatandasi oldum.Ve almanya alman vatandaşlığımı ellimden aldı sormadan secme hakkı bile sağlamadı. Oturumum Süresizdi ve Alman Vatandaşlığım ellimden alındıktan sonra 1 senelik verdiler. 2009 senesinde tr geldim ani olarak almanyada calismadigimdan tr is buldum ve annem yanliz oldugunda gidip geliyordum burda neckermann as iletisimde ise girdim. Tabiki almanyada angemeldungum var idi ve ama hic bir durumlarindan faydalanmiyordum. Ilk birbucuk sene giris cikis yaptim. Sonra arkadasim faydalandiyi icin bana dediki auslaenderbehörde ye gidiceksin burda devleten para almamak icin tr is buldum ve iki senede bir giris cikis yapmak istiorum de dedi veriyorlar. Ayni dediyi sekilde yaptim ve malesef. Calisan bayan gitti baya bi beklektikten sonrA geldi ve oturum ve calışma müsademi elimden aldi ve bi ay icinde almanyayi terkediyorsunuz dedi. 6 aydan fazla baska ülkede calisiorsaniz oraya alismis olunuyormusunuz gerekcesiyle iptal etti. Ben ayni gün aile avukatima gittim ve onlar bi görüsme yapmis dedikleri eger tatil amacli gidersem hemen gidebiliyormusum temeli gitmek istersem de almanyada is bulmam gerekiormus istek yolamalari gerekiormus tekrar gide bilirmisim. Benim ailem kardeslerim almanyada yasio. Böyle birSey yapma haklari varmiydi ben bu saaten sonra birsey elde edebilirmiyim mesela nekadara masraf olur bu bana. Ozamanki avukatim hic bir yazili evrak almamis. Fikri olan varmı yardımlarınız gerekiyor.