Yeni alıp, taşındığım evimin, apartman üst komşu ile her gün silkeleme ve gürültü nedeniyle uyarmama rağmen kapımın önünde hakaret ve tehdit nedeniyle mahkemelik olduk. 6 Martta yapılan mahkeme sonunda sanık bayan 5 ay hapis, 1.500 TL para cezası aldı ve hükmü geri bırakıldı. Mahkeme sonrasında apartman silkeleme yasak kararını tekrar aldı ve kiracı kadına ev sahibi ile silkelemenin tamamen yasaklandığını iletti.23 mart tarihinde düğüne gitmek için hazırlanırken üst katta gene akşam 7 gibi elektrik süpürgesi ile süpürerek aşırı rahatsız edici sürtme gürültüsü başladı. Yöneticiye mesajla gürültünün gene başladığını , kapıdan bile olsa gelip duymasını istediğimi söyledim. (Yönetici önceki mahkemede benim şahidimdi. Arkadaşımdır) Gelip dinledi. Çıkıp konuşayım dedi. Ben aşağıda bekledim. kapıyı oğlu açtı ve kadın geldi. Yönetici gürültü şikayeti var, konuşmaya geldim dedi . Kadın kim dedi ve bağırarak küfür ederek gitmesini, kapısına gitmemesini parçalayacağını söyledi. Küfürü duyunca yukarı çıktım. Yöneticiye gel, boşver küfür etti zaten. Ceza alır dedim. Kadın beni görünce saat kaç diye bağırmaya başladı. Yönetici sakin ol konuşmak istiyoruz derken kadın bana döndü. Oğluna anneni tut dedim ve aradaki demir kapıyı çekmeye çalıştım. Yanımıza gelmesin diye. Aradan bana uzandı ve tuttu yakamdan. Şimdi sıra bende , gel bakalım diye beni kapısının önüne çekmeye çalıştı. Oğluna jandarmayı ara dedi. Bu arada elbisemin içindeki atleti yırttı ve kanırttı. göğsümü ve ellerimi tırmaladı. Ben ve yönetici kadının ellerini çözmeye çalıştık. Kurtulunca ben kaçtım. Yöneticiye döndü ve saldırdı. Geri itince yönetici, kadın bağırmaya başladı. Bu arada apartmandaki pek çok komşu gelmişti . Yöneticiyi çekmeye çalıştılar. Aşağıya indim. Komşular halime baktılar ve (kadın mimli ve pek çok kişi ile konuşmayan tartışan biri) hala apartmandan attırmak için imza taplamayacak mıyız dediler. Tutanak tutalım, imzalayalım, şahidiz dediler. Bu arada jandarma kadının kapısına geldi. Kadın kapıma geldiler, saldırdılar. Ameliyat yerime vurdular diye bağırarak anlatınca yönetici yukarı çıktı ve neden çıktığını olayın nasıl olduğunu anlatmaya çalıştı. Kadın kendi yorumunu katarak sürekli mağdur olduğunu benim sürekli şikayet ettiğimi , onun gece 12 ye kadar istediğini yapabileceğini falan iddia etti. Jandarma komşu olduğumuzu, uzatmamamızı ve şikayet etmeyin barışın dedi. Ben barışmam dedim. Kadınla yeni mahkememiz olduğunu ve kendisinin yeni bir suç ile ceza alabileceğini söyledim. Kadın cezasının farkında bile değil, rövanş peşinde resmen. Jandarma öyle bir durum varsa hapse gireRsin dedi ve uzatmayın diyerek yatıştırmaya çalıştı.Kadın şikayetçi olmaktan vazgeçti. Ben uzlaşmayacağımı ve düşüneceğimi söyleyerek indim ve jandarmaya aşağıda konuşalım diye rica ettim. Halime bakın, bana saldırdı diye gösterdim ve komşular fotoğraflarımı çekti. Jandarma şikayetçi olursan , kapısında olduğu için sende ceza alırsın dedi. O akşam düğünümüz olduğu için ailem geldi ve çıktık evden. Olayın üstünden 4 gün geçti. Henüz bir şey yapmadım. Bu arada kadın kiracı . Ev sahibine sürekli yaptıklarını anlatan mesajlar yazıyorum. Arkadaş oldukları için çıkartmıyor. Ev sahibi ile yönetici konuşacak belki bugün. Arkadaşının şikayet olursa cezasının artacağından haberi yok sanırım. Bunu söyleyerek çıkartmasını isteyecek yönetici.
Benim size sormak istediğim; 1- Şikayetçi olmalı mıyım? 2- Apartmanda imza toplayarak huzurumuzu bozduğu için tahliye kararı için mahkemeye mi gidelim?
Saygılar...