Merhabalar.
Ben 2018.01 de bir araç satın aldım. Yalnız ben aracı belirli bir peşinat verip geri kalanı senetle ödenecek şekilde 36 ay taksitle aldım. Aracı aldığım galeri senetle araba satan firmanın üye galerisiydi. Bursa'da oluyor bu arada olay. Her neyse ben aracı ekspertize falan soktum ufak tefek sorunları vardı onları kabul ettim ve araç 87 bin km deydi ekspertizde de öyle çıkıyordu firmanın sitesinde de. Geçenlerde aracı muayeneye soktum ve araç ben almadan 1 yıl önce 2017 Ocak ayında muayeneye girmiş hemde ve girdiği km 151 bin. Ben aracı almadan kmsi ile oynanmış yani. Ha bunu üye galeri mi yaptı yoksa senetle satın aldığım firma mı onu bilmiyorum. Allah bilir artık. Neyse ben bunu fark edince firmaya ulaştım TÜVTÜRK raporunu falan yolladım. Bana şu teklifi yaptılar. Sizin şu ana kadar ödediğiniz senetler yanar. Peşinat hariç. Yani 19500₺ gibi bir rakamı yakıp benden aracı alıp yerine muadili bir araç vermek istediler. Bendr elbette ki kabul etmedim. Şimdi firma bana diyor ki bize noter aracılığıyla ihtarname yollamanız lazım. Eğer ihtarname yollamayıp işte farklı şikayet sitelerine bizi şikayet ederseniz bizde yasal hakkımızı kullanırız vs gibi şeyler dediler. Şimdi benim ne yapmam lazım adamlar birde tehdit ediyo bana bir akıl verin nolur. Teşekkürler ederim şimdiden.