Merhaba

Bugün başıma gelen bir trafik kazasıyla ilgili olarak yönlendirmelerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Akşam saatlerinde Ankara Dışkapı hastanesinin 100 metre ilerisinde olan veterinere çok acil durumda olan hayvanımızı götürdük. Veteriner ana cadde üzerinde bulunmakta, yolun en sağ şeridinde park eden araçlar bulunmaktaydı. Ben sağ taraftaki yolcunun inebileceği şekilde mümkün olduğunca sağa yanaşıp duraklayarak 4lü flaşörlerimi yaktım. Orta şeritle sağ şerit arasındaki çizgiyi ortalayacak şekilde durmak zorunda kaldım.

Arkadan gelen EGO otobüsü gelip, orta şeritle en sol şeridi ayıran çizgiyi ortalayacak şekilde aracıma vurup aynasını kırdı. İlerleyerek orta şeridi ortalayarak durdu.

Ben aracımı hiç kıpırdatmadan indim. Fotoğrafladım. Fotoğrafta da görüleceği üzere EGO otobüsünün orta şeritten gelmesi durumunda aracımın yarısını götüreceği belli olmaktadır.
EGO şöförü sanıyorum tecrübesiyle birlikte çarptıktan sonra orta şeride yanaştı.
Polis çağırdık, polis benim aracımı şerit ihlali yapıyor şeklinde çizdi, otobüsü ise ileride kendi şeridinde çizdi.
İtiraz ettim araçlar şuan nasıl duruyorsa onu çizerim dedi.

Fotoğraflarda benim aracım düz bir şekilde 2 şeridi ihlal eder şekilde görünmekte, ego otobüsü de polisin çizdiğinin aksine orta şeritte çapraz durarak sonradan şerit düzelttiği belli olmaktadır.

Çarpan kişinin de ego şöförü olduğu düşünülerek bu kazada ne oranda suçluyum, eğer %100 suçlu bulunursam (ego otobüsünün bana çarpmasına rağmen) nasıl itiraz hakkımı kullanmam gerektiğim konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?