Öncelikle şunu belirteyim. 22 Şubat 2019 tarihinde benzinlik içerisinde benden sonra benzinliğe giren araç ile kazaya karıştım. ben, sola dönerek pompaya yanaşmak isterken, arkamdan gelen araç benden önce davrandı ve gelip sol kapıma vurdu. Benim sol kapımda hasar oluştu ve diğer aracın ön sağ tampon ve çamurlukta hasar var. Araç hasar faturam 3850 TL. Karşı tarafın hasar değerini bilmiyorum.

Olay yerine trafik polisi çağırdık. Polis bir işlem yapmayacağını ve yardımcı olacağını söyledi. Trafik tutanağını bizim yerimize doldurdu. Açıklama kısımlarını bize yazdırdı. İmzalattı ve bizi gönderdi. Bana da haklı olduğumu söyledi. Benzinlikten kamera kayıtlarını aldım ama sadece giriş yaparken ve dönerken kamera çekmiş. Çarpma anı kör noktada kalıyor.

Olayı sigorta şirketlerine intikal ettirdik. Eksperler beni hatalı bulmuşlar. Şaşırarak itirazda bulundum. Tekrar beni hatalı bulmuşlar. Polis imzalı tutanak tutmadığımız için, trafik polisinin beni haklı bulması boşu boşuna oldu.

Şimdi ise sigorta tahkim komisyonuna başvuruda bulunmak istiyorum. Sigortacım çok amatör bir yer çıktı ve bu işlerden hiç anlamıyor. Tahkim komisyonuna nasıl başvuru yapılacağını bana söyleyemedi. Sigorta tahkim komisyonu lehime bir karar verebilir mi? Bazıları, uğraşların boşa gideceğini ve kararın değişme ihtimalinin çok zor olduğunu söylüyorlar.