+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2019
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

  Merhaba , benim durumum biraz karışık öncelikle sabırla gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Gerçekten zor çaresiz durumdayım sizlerden aldığım akılla kritik bir karar vereceğim.
  1 yıl kadar önce işsiz kalan kız arkadaşımın evime taşınmasına izin verdim. Sonrasında aramızda yaptığımız sözlü anlaşma ile motorsikletimi satarak şahsın kredi borcu , henüz tam boşaltmadığı dairenin kirası , tüm fatura ve cep harçlığı da dahil olmak üzere , 8 ay şansın tüm masraflarını ödedim. (ayrıca tamamına ortak olma sözü verdiği ; kendi ev kiram , faturalar , tatil mafrafları vs)
  Aramızda yaptığımız sözlü anlaşma ''işe girdikten sonra satmama neden olduğu motorsikletin aynısını bana geri alacaktı'''

  Ancak şahsın iş arama konusunda fazla rahat davranması ve evdeki tavırları nedeniyle 3. ayın sonunda kendisinden ayrılma kararı aldım ve yazılı olarak o zaman kadar verdiğim 25 bin lirayı geri istedim . kendisi de whatsapp üzerinden yaptığımız yazışma da 1 hafta içinde ödemeyi kabul etti.
  Bu kavgadan 2 gün sonra barıştık (ben kendsine evlenme teklif ettim o da kabul etti) , ancak birlikte yaşadığımız dönemin 6. ayında yine benzer sebeplerle çıkan bir kavgada , benzer bir yazışmada yine borcunu ödemeyi kabul etti.
  ilişkinin 8. ayında şahıs iş buldu, (yurt dışına yerleşmeyi gerektiren bir iş) bulduğun iş sonrasında şahsın bana karşı tavırları tamamen değişti ve 15 gün gibi kısa bir süre sonra da, yani işe başlamadan 2 gün önce bir pazar sabahı , yeğenimin yanında çıkardığı suni kavgayla ve peşinden evde avaz avaz bağırıp çıkardığı rezalet sonrası , sinirlerime hakim olamayıp attığım tokat sonrasında ayrıldık. (insalık dışı bir hareket biliyorum çok pişmanım). ancak bir tokattan fazlası olmadı (şahit var) ve gerçekten ağır tahrik altındaydım , delirmiş gibi davranıyordu. (darp raporu yok)

  Şahıs o gece de evde kaldı , bu süre içerisinde ben de hesap yaptım sahsın borcu yaklaşık 50 bin lira ya yaklaşmıştı. ( kendisiyle yaptığım anlaşma sonu birlikte olduğumuz dönemdeki tüm ortak masraflarımız şahsın borcunu ödemesi için bankadan 12500 lira elden de 14 bin lira vermişim kalan miktar ev kirası , faturalar ve ortak harcamaların yarısı) Evde olduğu süre içerisinde sakinleştikten sonra yeğenim de şahit olduğu bir konuşmayla sakince artık hesap yapıp ödeme planı üzerinde konuşamız gerektiğini söyledim. şahısa bana 50 bin lira borcu olduğunu söyledim yaptığım hesabı anlattım ve dilerse yeniden birlikte hesap yapabileceğimizi söyledim. kendisi de gerek olmadığını , hesabın doğru olduğunu , en kısa sürede borcunu ödeyeceğini , yeğenimin (22 yaşında erkek) şahitliğinde söyledi . ( bu arada satmama neden olduğu ve aynı marka ve modelini almayı taahhüt ettiği motorsiklet 105 bin lira , birlikte olduğumuz dönem içerisinde harcanan para 165 bin lira. o süre içerisinde 165 binlira harcandığı banka giriş çıkışları ile ispatlayabilirim evden gittiğinde tüm hesaplarım eksideydi ve kartlarım tamamen doluydu , şu an meteliksizim )
  ertesi gün evden gittikten kızkardeşime uğramış , kardeşim borç ile alakası hiç bir şey söylememesine rağmen ona da , ''en kısa sürede borcumu ödeyeceğim , gerekirse evimi satacağım'' demiş.
  aynı gün gelip ben evde yokken eve gelip eşyalarını almış ve el yazısıyla borcunu ödeyeceğine dair bir not bırakıp altına imza atmış.(eşyalarının bir bölümü hala bende)


  şahıs evden gittikten 15 gün sonra 5 bin lira ödeme yaptı. (defalarca kez atlattıktan sonra) sonrasında yine 5 bin lira ödeme yapacaktı ancak ödeme sözü verdiği tarihin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen arayıp haber bile vermedi. ben kendisine ulaştığımda ise ''sen benden yediğim yemeğin , içtiğim suyum parasını bile istiyorsun , ben tatile gitmek istemedim hayatımda sen olmasan gitmezdim , yaptığın masraflar ortak hayatın yükümlülüğüdür ben de hesap yapacağım'' dedi. Günlerce kendisinden haber alamadım beni heryerden engelledi. bu süre içerisinde mail ile haberleştik yazdığım 10 şeyin sadece sadece birine cevap verdi. ödeme yapmadı. Bende son çare olarak ailesine gidip her şeyi anlatacağımı , olmadı mahkemeye gideceğimi söyledim. O da mahkemeye gidersem , onunla birlikte olduğum dönemden önce bırakmaya çalıştığım ve onunla birlikteliğimin başlarında bıraktığım uyuşturucu bağımlılığımı anlatacağını , elinde uyuşturucu kullandığıma dair yazışmalar olduğunu (kendisi de kullanıyor ara sıra) ve ona şiddet uyguladığımı , borcunu ödemesi için ailene söylerim diyerek ona şantaj yaptığımı , bu sebeplerden benden şikayetçi olacağını söyledi. (ben bir whatsapp yazışmasında vurduğumu kabul ettim)  bir kaç gün sonra durumu ailesine anlattığını ve ailesinin benim aile büyüklerimden birisi ile görüşmek istediğini söyledi. ben de ablamla görüşmesini istedim. ancak annesi ablamı arayarak aramızda yaşananları tamamen yanlış şekilde anlatmış , kokain bağımlısı olduğumu , motorsikletimi sattığımı(ablam bilmiyordu)ve şahsa anlattığım özel hayatıma dair ne varsa çarpıtarak ablama anlatmış. yani aslında borcu konuşmak için değil beni aileme karşı karalamak için böyle bir oyun tezgahlamışlar. Bu telefon görüşmesi esnasında annesi ablamı ''biz rizeliyiz rizedekilere söylersek çok kötü şeyler olur'' şeklinde bir cümleyle tehdit etmiştir. Yaşanan bu durum benim aile bütünlüğüme inanılmaz büyük zarar vermiş , tüm ailemin bıraktığım halde beni bağımlı sanmasına neden olmuş ve aile fertlerim üzerinde yıkıcı bir etkiye sebep olmuştur.


  bu olaylar sonrasında kendisi ile bir süre görüşmedim , oda herhangi bir ödeme yapmadı. ayrılığın yaklaşık 2. ayında kendisine artık kavga etmek istemediğimi söylediğim , o da avukat tutmuş. artık resmi yoldan çözmek istediğini söyledi . ( bu arada ben şahsın borcunu ödemeden evimde kalan eşyalarını vermeyeceğimi söyledim) kendisine yeniden bir hesap çıkardım (ödemesi gereken parayı ödemeyeceğini anlayınca yalnızca banka üzerinden ve elden verdiğim para ile tatil masraflarının yarısını içeren 26000 liralık bir hesap çıkartıp yolladım). şahıs hesabı inceledikten sonra borca itiraz etmedi , aldıklarını kabul etti ancak elden aldıkları ve tatil masrafını ''ortak hayatın yükümlülüğü '' diye adlandırarak yalnızca bankadan aldığı 11000 lirayı ödeyeceğini onu da taksitlere böleceğini söyledi. (aslında bankadan aldığı 12500 lira ancak , ilişki sırasında bana kira için 1500 lira yollamıştı onu düşüyor , yani ilişki sırasında benim harcadıklarım ortak hayata sayılıyor onun harcadığı ise borcundan düşüyor)


  ben önce şahsın bu teklifini kabul etmedim ancak sonra bankalara olan borcum yüzünden kabul etmek zorunda kaldım . Bu seferde şartlarını kabul etmeme rağmen şahıs bana herhangi bir dönüş yapmadı. (iş için yurt dışına gittiğini 6 ay civarında orada kalacağını öğrendim sonra) . sonrasında kendisi ile iletişim kuramadım.

  Soru 1- verdiğim parayı nasıl geri alabilirim ? mahkeme açsam elden verdiklerim , ve diğer masrafları alabilirmiyim. borcunun 50 bin lira olduğunu kabul ettiği şahitlerim var.

  Soru 2- annesinin ailemle konuşması aile huzurumuza ciddi zarar verdi , bu konu ile ilgili dava açabilirmiyim ?

  Soru 3- şahsa tokat attım , attığımı kabul ettim ancak ağır tahrik olduğuna dair şahitim var ve şahsın darp raporu yok .

  soru 4- zamanında uyuşturucu kullandığımı kabul ettiğim yazışmalar başıma iş açar mı ?

  soru 5- bana borcu olan şahıs kendisinden olayların yaşandığı bu zaman zarfında kendisinden 1 yıl önce birlikte olduğum ve uyuşturucu satıcısı olduğunu öğrendikten sonra ayrılıp sonra da bir türlü kurtulamadığım , bu yüznden de mahkemeye vermek zorunda kaldığım , hakkımda uzaklaştırma kararı olan ve mahkememizin devam ettiği şahısa ve avukatına ulaşıp hakkımda yine bir sürü yalan yanlış şey anlatıp , şahısı bana karşı kışkırtıp , devam eden mahkememizde izleceğim yol hakkında bilgi vermiş , 21 martta mahkmeye ek delil olarak sunacağım bilgileri önceden bu şahıs ve avukatı ile paylaşmıştır. ben bu durumu bana borcu olan şahsın evimdeki bilgisayarda açık unuttuğu linkdin hesabındaki yazışmalar ile farkettim ve ekran görüntüsü aldım. Bu konu ile ilgili ne yapmalıyım? , devam eden bir davaya bu şekilde dahil olmak , davanın seyrini değiştirecek delilleri dosyaya konmadan davanın karşı tarafı ile paylaşmak vs suç değil mi?

  soru 6- bu şartlar altında bir avukat ile vekalet ücretini şahıstan paranın tahsilinden sonra ödemek kaydıyla anlaşabilirmiyim ?

  zaman ayıran herkese yeniden teşekkürler.  Hukuki NET Güncel Haber

  Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği. konulu yargıtay kararı ara
  Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği. konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.325
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

  Bir defa benimle birlikteysen sıkıntı yok kavga edersek içtiğin sudan, evde kaldığın geceden, gittiğim tatile kadar bir hesap yapar senden isterim mantığını hayretle okuduğumu belirtmek isterim.Bu anlayışın daha çok hukuki ve insanı sorunlara yol açacağı fikrini taşıyorum.Sorulara gelirsek.

  1)Böyle miktarlar şahitle vs. ile alınamaz.Kıymetli evrak gerekir(senet vb.).Ödedim hepsini derse belgeyle iddia sahibi olarak ispat etme yükümlülüğü sizde.

  2)Ceza davasını savcı gerek görürse açar siz açamazsınız.Bundan çok bir şey çıkmaz.O da aynı şeyleri söyleyebilir.Piskolojim bozuldu, ailemle çevremle onun yüzünden sorunlar yaşadım vs.Onun yapabileceğinden fazlası değil yapabileceğiniz.

  3)Tahrik ceza da indirim sebebidir.Bundan bir dava söz konusu olursa tahrik altından olduğunuzu iddia edip indirim isteyebilirsiniz.

  4)Açabilir.

  5)Daha öncede sanırım benzer sebeplerle gene bir bayanla davalık olmuşsunuz.Özel hayatın gizliliğini ihlal edecek şekilde bir şey var ise, savcılığa suç duyurusunda bulunulabilir.Savcı gerek görürse dava açar.Ama mahkemeye kanıt sunmak veya bir avukatla kendi isteğiyle bilgi paylaşımı yapmak suç değildir.

  6)Çok zor.Zaten muhtemelen kazanılan bir şey de olmayacak.Karşı taraf vermediği sürece almanız pek mümkün değil.Karşı tarafta çıkıp esas onun bana borcu var şunu aldıydım, bunu sattıydım, yol parasını verdiydim ahanda kuzenimde şahittir derse sizden para alma ihtimali kadar karşıdan para alma ihtimaliniz var.

  Konu yargıya taşınırsa bol bol karakoldan aranmalı daha önceki davalara da ek 2-3 tane daha müşteki ve sanık bazısında müşteki/sanık olduğunuz davalar sizi bekliyecek gibi.Onların sonuçlarını mahkeme belirler.Ancak bir kişiden kendi vermedikçe para alma yolu kıymetli evrakla olur(kabul etmez, itiraz ederse).Mahkeme kazanılır sonra icraya gidilir.Kişinin bir şeyi yoksa icra sırasına girilip beklenir.Genede kendinizi haklı görüyorsanız bildiğiniz yolları deneyin tabi.Kolay gelsin.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  20.072
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

  Alıntı hataybahadirkoc rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Merhaba , benim durumum biraz karışık öncelikle sabırla gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Gerçekten zor çaresiz durumdayım sizlerden aldığım akılla kritik bir karar vereceğim.
  1 yıl kadar önce işsiz kalan kız arkadaşımın evime taşınmasına izin verdim. Sonrasında aramızda yaptığımız sözlü anlaşma ile motorsikletimi satarak şahsın kredi borcu , henüz tam boşaltmadığı dairenin kirası , tüm fatura ve cep harçlığı da dahil olmak üzere , 8 ay şansın tüm masraflarını ödedim. (ayrıca tamamına ortak olma sözü verdiği ; kendi ev kiram , faturalar , tatil mafrafları vs)
  Aramızda yaptığımız sözlü anlaşma ''işe girdikten sonra satmama neden olduğu motorsikletin aynısını bana geri alacaktı'''

  Ancak şahsın iş arama konusunda fazla rahat davranması ve evdeki tavırları nedeniyle 3. ayın sonunda kendisinden ayrılma kararı aldım ve yazılı olarak o zaman kadar verdiğim 25 bin lirayı geri istedim . kendisi de whatsapp üzerinden yaptığımız yazışma da 1 hafta içinde ödemeyi kabul etti.
  Bu kavgadan 2 gün sonra barıştık (ben kendsine evlenme teklif ettim o da kabul etti) , ancak birlikte yaşadığımız dönemin 6. ayında yine benzer sebeplerle çıkan bir kavgada , benzer bir yazışmada yine borcunu ödemeyi kabul etti.
  ilişkinin 8. ayında şahıs iş buldu, (yurt dışına yerleşmeyi gerektiren bir iş) bulduğun iş sonrasında şahsın bana karşı tavırları tamamen değişti ve 15 gün gibi kısa bir süre sonra da, yani işe başlamadan 2 gün önce bir pazar sabahı , yeğenimin yanında çıkardığı suni kavgayla ve peşinden evde avaz avaz bağırıp çıkardığı rezalet sonrası , sinirlerime hakim olamayıp attığım tokat sonrasında ayrıldık. (insalık dışı bir hareket biliyorum çok pişmanım). ancak bir tokattan fazlası olmadı (şahit var) ve gerçekten ağır tahrik altındaydım , delirmiş gibi davranıyordu. (darp raporu yok)

  Şahıs o gece de evde kaldı , bu süre içerisinde ben de hesap yaptım sahsın borcu yaklaşık 50 bin lira ya yaklaşmıştı. ( kendisiyle yaptığım anlaşma sonu birlikte olduğumuz dönemdeki tüm ortak masraflarımız şahsın borcunu ödemesi için bankadan 12500 lira elden de 14 bin lira vermişim kalan miktar ev kirası , faturalar ve ortak harcamaların yarısı) Evde olduğu süre içerisinde sakinleştikten sonra yeğenim de şahit olduğu bir konuşmayla sakince artık hesap yapıp ödeme planı üzerinde konuşamız gerektiğini söyledim. şahısa bana 50 bin lira borcu olduğunu söyledim yaptığım hesabı anlattım ve dilerse yeniden birlikte hesap yapabileceğimizi söyledim. kendisi de gerek olmadığını , hesabın doğru olduğunu , en kısa sürede borcunu ödeyeceğini , yeğenimin (22 yaşında erkek) şahitliğinde söyledi . ( bu arada satmama neden olduğu ve aynı marka ve modelini almayı taahhüt ettiği motorsiklet 105 bin lira , birlikte olduğumuz dönem içerisinde harcanan para 165 bin lira. o süre içerisinde 165 binlira harcandığı banka giriş çıkışları ile ispatlayabilirim evden gittiğinde tüm hesaplarım eksideydi ve kartlarım tamamen doluydu , şu an meteliksizim )
  ertesi gün evden gittikten kızkardeşime uğramış , kardeşim borç ile alakası hiç bir şey söylememesine rağmen ona da , ''en kısa sürede borcumu ödeyeceğim , gerekirse evimi satacağım'' demiş.
  aynı gün gelip ben evde yokken eve gelip eşyalarını almış ve el yazısıyla borcunu ödeyeceğine dair bir not bırakıp altına imza atmış.(eşyalarının bir bölümü hala bende)


  şahıs evden gittikten 15 gün sonra 5 bin lira ödeme yaptı. (defalarca kez atlattıktan sonra) sonrasında yine 5 bin lira ödeme yapacaktı ancak ödeme sözü verdiği tarihin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen arayıp haber bile vermedi. ben kendisine ulaştığımda ise ''sen benden yediğim yemeğin , içtiğim suyum parasını bile istiyorsun , ben tatile gitmek istemedim hayatımda sen olmasan gitmezdim , yaptığın masraflar ortak hayatın yükümlülüğüdür ben de hesap yapacağım'' dedi. Günlerce kendisinden haber alamadım beni heryerden engelledi. bu süre içerisinde mail ile haberleştik yazdığım 10 şeyin sadece sadece birine cevap verdi. ödeme yapmadı. Bende son çare olarak ailesine gidip her şeyi anlatacağımı , olmadı mahkemeye gideceğimi söyledim. O da mahkemeye gidersem , onunla birlikte olduğum dönemden önce bırakmaya çalıştığım ve onunla birlikteliğimin başlarında bıraktığım uyuşturucu bağımlılığımı anlatacağını , elinde uyuşturucu kullandığıma dair yazışmalar olduğunu (kendisi de kullanıyor ara sıra) ve ona şiddet uyguladığımı , borcunu ödemesi için ailene söylerim diyerek ona şantaj yaptığımı , bu sebeplerden benden şikayetçi olacağını söyledi. (ben bir whatsapp yazışmasında vurduğumu kabul ettim)  bir kaç gün sonra durumu ailesine anlattığını ve ailesinin benim aile büyüklerimden birisi ile görüşmek istediğini söyledi. ben de ablamla görüşmesini istedim. ancak annesi ablamı arayarak aramızda yaşananları tamamen yanlış şekilde anlatmış , kokain bağımlısı olduğumu , motorsikletimi sattığımı(ablam bilmiyordu)ve şahsa anlattığım özel hayatıma dair ne varsa çarpıtarak ablama anlatmış. yani aslında borcu konuşmak için değil beni aileme karşı karalamak için böyle bir oyun tezgahlamışlar. Bu telefon görüşmesi esnasında annesi ablamı ''biz rizeliyiz rizedekilere söylersek çok kötü şeyler olur'' şeklinde bir cümleyle tehdit etmiştir. Yaşanan bu durum benim aile bütünlüğüme inanılmaz büyük zarar vermiş , tüm ailemin bıraktığım halde beni bağımlı sanmasına neden olmuş ve aile fertlerim üzerinde yıkıcı bir etkiye sebep olmuştur.


  bu olaylar sonrasında kendisi ile bir süre görüşmedim , oda herhangi bir ödeme yapmadı. ayrılığın yaklaşık 2. ayında kendisine artık kavga etmek istemediğimi söylediğim , o da avukat tutmuş. artık resmi yoldan çözmek istediğini söyledi . ( bu arada ben şahsın borcunu ödemeden evimde kalan eşyalarını vermeyeceğimi söyledim) kendisine yeniden bir hesap çıkardım (ödemesi gereken parayı ödemeyeceğini anlayınca yalnızca banka üzerinden ve elden verdiğim para ile tatil masraflarının yarısını içeren 26000 liralık bir hesap çıkartıp yolladım). şahıs hesabı inceledikten sonra borca itiraz etmedi , aldıklarını kabul etti ancak elden aldıkları ve tatil masrafını ''ortak hayatın yükümlülüğü '' diye adlandırarak yalnızca bankadan aldığı 11000 lirayı ödeyeceğini onu da taksitlere böleceğini söyledi. (aslında bankadan aldığı 12500 lira ancak , ilişki sırasında bana kira için 1500 lira yollamıştı onu düşüyor , yani ilişki sırasında benim harcadıklarım ortak hayata sayılıyor onun harcadığı ise borcundan düşüyor)


  ben önce şahsın bu teklifini kabul etmedim ancak sonra bankalara olan borcum yüzünden kabul etmek zorunda kaldım . Bu seferde şartlarını kabul etmeme rağmen şahıs bana herhangi bir dönüş yapmadı. (iş için yurt dışına gittiğini 6 ay civarında orada kalacağını öğrendim sonra) . sonrasında kendisi ile iletişim kuramadım.

  Soru 1- verdiğim parayı nasıl geri alabilirim ? mahkeme açsam elden verdiklerim , ve diğer masrafları alabilirmiyim. borcunun 50 bin lira olduğunu kabul ettiği şahitlerim var.

  Soru 2- annesinin ailemle konuşması aile huzurumuza ciddi zarar verdi , bu konu ile ilgili dava açabilirmiyim ?

  Soru 3- şahsa tokat attım , attığımı kabul ettim ancak ağır tahrik olduğuna dair şahitim var ve şahsın darp raporu yok .

  soru 4- zamanında uyuşturucu kullandığımı kabul ettiğim yazışmalar başıma iş açar mı ?

  soru 5- bana borcu olan şahıs kendisinden olayların yaşandığı bu zaman zarfında kendisinden 1 yıl önce birlikte olduğum ve uyuşturucu satıcısı olduğunu öğrendikten sonra ayrılıp sonra da bir türlü kurtulamadığım , bu yüznden de mahkemeye vermek zorunda kaldığım , hakkımda uzaklaştırma kararı olan ve mahkememizin devam ettiği şahısa ve avukatına ulaşıp hakkımda yine bir sürü yalan yanlış şey anlatıp , şahısı bana karşı kışkırtıp , devam eden mahkememizde izleceğim yol hakkında bilgi vermiş , 21 martta mahkmeye ek delil olarak sunacağım bilgileri önceden bu şahıs ve avukatı ile paylaşmıştır. ben bu durumu bana borcu olan şahsın evimdeki bilgisayarda açık unuttuğu linkdin hesabındaki yazışmalar ile farkettim ve ekran görüntüsü aldım. Bu konu ile ilgili ne yapmalıyım? , devam eden bir davaya bu şekilde dahil olmak , davanın seyrini değiştirecek delilleri dosyaya konmadan davanın karşı tarafı ile paylaşmak vs suç değil mi?

  soru 6- bu şartlar altında bir avukat ile vekalet ücretini şahıstan paranın tahsilinden sonra ödemek kaydıyla anlaşabilirmiyim ?

  zaman ayıran herkese yeniden teşekkürler.
  Nasıl bir mantıkır anlayamadım,
  benimle birlikte sevgili olarak evimde yaşarken yaptığım masrafların yarısını ödemen gerek....
  Basitlik , bu düşüncenin adına daha başka bir tanımlama yapmak ayıp olur.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2019
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

  Yeniden merhaba, öncelikle nezaket gösterip verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Ancak ; keşke olayın "insani" yanlarını sorgulamadan önce, konuyu daha dikkatli okusaydınız ya da okuduğunuzu anlamaya gayret gösterseydiniz. Ama toplumun kanayan yarası bu değil mi?

  Yeniden açıklayayım, şahıs evime taşınmadan önce ilişkiyi konu dışı bırakıp kendisi ile bir anlaşma yaptık. (2 aylık sevgiliydik bu olaylar olduğunda) benim 2 kişinin masrafını kaldıracak gücüm ve gelirim yoktu ve şahsın aylık kredi ödemesi 3500 liraydı, buna ek olarak yanıma yerleşmeden önce kaldığı daireye ailesi yerleşecek diye, ailesi yerleşene kadar (6 ay sürdü) 6 ay boyunca boş kalan daireye 2000 lira kira ödendi.

  Ben bütün bu masrafları karşılamak için motorsikletimi sattım o da işe girince bana sattığım motosikletin aynısını alacaktı.

  Evlensekte, sevgili olarak kalsakta bu böyle olacaktı. Motosikletin değeri 100.000 lira.

  Ancak ilk ayrılık 3 ay sonra olunca kendisinden bir motorsiklet talep etmeye hakkım olmadığı için ve borcu olan rakam 25 binlira olduğu için ben para talebinde bulundum.

  Sonra barışma kararı aldık ve ben her ay onun kredi ödemelerini yapmaya devam ettim.

  Anlamayanlar için tekrar edeyim yani en başından beri tüm masraflar ortak karşılanacaktı bu şekilde karar verilmişti çünkü benim 2 kişinin masrafını karşılayacak gücüm ve maddi gelirim yoktu. Zaten olması gerekende bu değil mi? Müşterek hayat kelimesi bu anlama gelmiyor mu?

  Aklınızda neden ön yargı oluştuğunun farkındayım "uyuşturucu kullanan bir adam, üstelik kadına tokat atmış" ama inanın uyuşturucu kullananlar da iyi insanlar olabilir. Ve ben de inanıyorum ki bu durumda benim insanlığımı sorgulayan hiç kimse 2 ay önce tanıdığı bir insana borç olarak bile 50 binlira vermez. Ve tekrar ediyorum bu para benim hazırda olan param değildi. Ben 4 yılda biriktirdiğim emeklerimle almıştım o motorsikleti, hevesimi alır sonra satar paranın bir bölümüyle evlenir kalanını da ev almak için peşinat olarak kullanırım diyordum kendisi de bu durumu biliyordu.

  Ve yine anlayamadığınız bir başka konu da, şahıs iş bulduğu anda değişip, girmeden 2 gün önce suni bir kavgayla planlı programlı yapmıştır bu davranışı.

  Ve birlikte olduğumuz zamanlar da borç olarak aldıklarını, sonradan ortak hayatın yükümlülüğü diye adlandırmıştır.

  Saygılar.

  - - - Updated - - -

  Yeniden merhaba, öncelikle nezaket gösterip verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Ancak ; keşke olayın "insani" yanlarını sorgulamadan önce, konuyu daha dikkatli okusaydınız ya da okuduğunuzu anlamaya gayret gösterseydiniz. Ama toplumun kanayan yarası bu değil mi?

  Yeniden açıklayayım, şahıs evime taşınmadan önce ilişkiyi konu dışı bırakıp kendisi ile bir anlaşma yaptık. (2 aylık sevgiliydik bu olaylar olduğunda) benim 2 kişinin masrafını kaldıracak gücüm ve gelirim yoktu ve şahsın aylık kredi ödemesi 3500 liraydı, buna ek olarak yanıma yerleşmeden önce kaldığı daireye ailesi yerleşecek diye, ailesi yerleşene kadar (6 ay sürdü) 6 ay boyunca boş kalan daireye 2000 lira kira ödendi.

  Ben bütün bu masrafları karşılamak için motorsikletimi sattım o da işe girince bana sattığım motosikletin aynısını alacaktı.

  Evlensekte, sevgili olarak kalsakta bu böyle olacaktı. Motosikletin değeri 100.000 lira.

  Ancak ilk ayrılık 3 ay sonra olunca kendisinden bir motorsiklet talep etmeye hakkım olmadığı için ve borcu olan rakam 25 binlira olduğu için ben para talebinde bulundum.

  Sonra barışma kararı aldık ve ben her ay onun kredi ödemelerini yapmaya devam ettim.

  Anlamayanlar için tekrar edeyim yani en başından beri tüm masraflar ortak karşılanacaktı bu şekilde karar verilmişti çünkü benim 2 kişinin masrafını karşılayacak gücüm ve maddi gelirim yoktu. Zaten olması gerekende bu değil mi? Müşterek hayat kelimesi bu anlama gelmiyor mu?

  Aklınızda neden ön yargı oluştuğunun farkındayım "uyuşturucu kullanan bir adam, üstelik kadına tokat atmış" ama inanın uyuşturucu kullananlar da iyi insanlar olabilir. Ve ben de inanıyorum ki bu durumda benim insanlığımı sorgulayan hiç kimse 2 ay önce tanıdığı bir insana borç olarak bile 50 binlira vermez. Ve tekrar ediyorum bu para benim hazırda olan param değildi. Ben 4 yılda biriktirdiğim emeklerimle almıştım o motorsikleti, hevesimi alır sonra satar paranın bir bölümüyle evlenir kalanını da ev almak için peşinat olarak kullanırım diyordum kendisi de bu durumu biliyordu.

  Ve yine anlayamadığınız bir başka konu da, şahıs iş bulduğu anda değişip, girmeden 2 gün önce suni bir kavgayla planlı programlı yapmıştır bu davranışı.

  Ve birlikte olduğumuz zamanlar da borç olarak aldıklarını, sonradan ortak hayatın yükümlülüğü diye adlandırmıştır.

  Gözden kaçan ve nasıl kaçtığını anlayamadığım bir konu daha var, kuzen ve yeğen şahitliğinden öte, şahıs ile aramızda olan whatsapp yazışmaları var borcu ve miktarı kabul ettiği, evden çıkmadan önce el yazısıyla altına imza atıp bıraktığı not var. Bunlar delil sayılmıyor mu?

  Saygılar.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.325
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Borç - alacak davası ve özel hayatın gizliliği.

  Senet niteliğinde kıymetli evrak lazım.Borcu ödeyeceğim yazan kağıt veya mesaja karşılık, ödeyeceğim dedim ödedim diyebilir.Hatta fazlasını ödedim onun bana borcu var diyebilir(onunkinden de bir şey çıkmaz).Evraklı ispat yükü sizde çünkü iddia sahibi sizsiniz.Buna karşılık darp ve uyuşturucuyla ilgili şikayetçi olabilir.Ona uyuşturucu temin ettiğinizi öne sürebilir ki bunun cezası satıcılıkla aynı.Ben uyuşturucu kullanan biri veya kadına tokat atmış biri gibi yaklaşmıyorum.Sadece ayrılınca para isteme olayını, isterken de kaldığı evden yediği içtiğine yapılan hesabı anlamlandıramıyorum.İlamsız icra takibi yapabilirsiniz.İtiraz ederse mahkemede belgeli ispat istenecek.Elinizdekileri ortaya koyarsınız, mahkeme ne karar verir bilinmez ancak dediğim gibi burdaki gibi bir intiba uyanırsa olumsuz olur kanaatimce.Oda darp ve uyuşturucu ile ilgili şikayetlerde, sizin yazdıklarınızın kat ve kat fazlasını yazabilir.Daha öncede benzer durumlar içinde olduğunuzu bir uyuşturucu satıcısıyla hala mahkemelik olduğunuzu söyleyebilir.Nasıl ki onun iddiaları tek başına karar verilmesi için yeterli değilse sizinki de değil.Ben bu işten baş ağrısından başka bir şey çıkmayacağını karşılıklı parayla alakalı talepler, karşılıklı darp, tehdit, şantaj, huzur sukun bozma suçlarıyla ilgili şikayetlerin olacağı karşılıklı birer ikişer cezalar çıkan, para konusunda da onun üste çıkıp iddialar ortaya attığı bir şey çıkmayacak uzun, stresli, sıkıntılı, polis çevirmelerinde bol bol maceralı durumlardan başka bir şeyin olmayacağı düşüncesindeyim.Hak kaybını azaltmak için bir avukatla çalışmanın de önemini vurgulayalım.Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Özel Hayatın Gizliliği
  Merhaba , Gectiğimiz günlerde iki adet bayan arkadasımla bir barda otururken , karımın bir arkadası , yanyana ve normal oturdugum arkadasımla...
  Yazan: yagizhan Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 5
  Son İleti: 18-02-2016, 14:31:41
 2. özel hayatın gizliliği
  Öncelikle soruma lütfen cevap veriniz. Merhabalar ben yaklaşık bir sene önce sahte bir facebook profili açıp hiç tanımadığım bir kızın resmini...
  Yazan: volimtess Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 5
  Son İleti: 03-08-2015, 13:32:42
 3. Özel hayatın gizliliği
  İyi günler. Yaklaşık 2 yıldır yan apartmanın altındaki meyhaneden gece 4'lere kadar yüksek sesli müzik yayını yapılıyor. Ben ve başka dairelerden...
  Yazan: Efe2072 Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-06-2015, 09:51:00
 4. Özel Hayatın Gizliliği
  Hukuk portalına yeni bir kaynak eklendi. Konu: https://www.hukuki.net/content.php?302-Özel-Hayatın-Gizliliği
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Hukuk Portal
  Yanıt: 3
  Son İleti: 02-02-2014, 20:15:57
 5. ÖZel hayatın gizliliği konulu suç
  Universiteden tanışım olan biri, bana kinli olan biri daha doğrusu- benim resimlerimi kullanarak bir facebook sayfası açmış, oradan konuşmalar...
  Yazan: abstractplays Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 26-01-2013, 23:52:35

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.