Herkese Merhaba,

Çok kısa bir süre eşimle tanışıp evlendik.Düğünümüz olalı daha 1 sene bile olmadı.Eşim nişandan sonra bambaşka bir insan oldu herkes yaşı küçük (24) düzelir dediler bu umutla devam ettim.
Düğünün ertesi günü kavgamız başladı, sonunda karakola gittik.
Sürekli beni tahrik edip,bir erkeğe söylenmeyecek o kadar laf söylemeye üzerime saldırıp herkese benim ona saldırdığımı söylemeye başladı.Bazı geceler kavga edince yanında uyumak istemediğimi söylesemde saat kaç olursa olsun bulunduğum odanın kapısını yumruklamış beni pes ettirene kadar devam etmiştir. Ve Buna benzer binlerce hikaye. Sonuç olarak eşime ben de şiddet uyguladım, hayatımında bir kadına el kaldracağım aklıma bile gelmez.Ama bu hale geldim. Ama eşim olayın içinde şiddet dahi olsa durmayıp sözlü ve fiziki şiddet uygulamaya başladı.Her kavganın sonunda hatalarımı anladım deyip, özür diledikten sonra iyi olup sonrasında her şey tekrar etmeye başladı.

Artık dayanamayıp eşimle boşanma kararı aldım. Eşim son tartışmamızda bana vururken bende onun eline vurmuştum. Parmağı incindi. Hastaneye gittik incinme vardı.Eşim gidip bundan dolayı darp raporu almış.Boşanma kararı aldıktan 20 gün sonra biz barışmayınca beni şikayet etmiş, sonrasını evdeki altınları almadığım halde evde hırsızlık yaptım diye şikayet etmiş, sonra ona küfür ettim diye ondan da şikayet etmiş. Sonuç olarak nöbetçi mahkeme, sonra ceza evine girdim. İşimden oldum, ben ceza evindeyken eşimden para ve altın istemiş şikayetini çekmek için, evin bir kısım eşyalarını satmış, boşanma davası açmış.

Hapisten çıktım , eşimle buluştum ona psikolojisinin iyi olmadığını söyledim, eşim her şey için pişman olduğunu ailesine uyduğunu, tüm ailesini sildiğini ve bundan sonra oluşacak kavgaların büyümeyeceğini , büyüse de anlaşmalı bir şekilde sorunsuz ayrılacağımı söyleyip tekrar benim güvenimi kazandı. Duruşmamın devamında eşim olayın benden kaynaklı olmadığını söylese de hakim ertelemeli ceza verdi.

Eşimle 2 ay çok iyiydik, ailem ve çevremdekiler asla düzelmeyeceğini söylesene eşime inanıp yaptığı bir çok şeyi hazmedip eşimle yaşamaya başladım. Eşim 3. ayda hamile olduğunu öğrendim, bu seferde bana onca sözler veren insanların hemen değiştiğini gördüm. Tartışmalarımız başladı, ayrılmak istediğimde beni tekrar şikayet edeceğini söylüyor. Ağzına geleni sayıyor sonra barışmaya çalışıyor, o kadar çok tükendim ki, psikolojim alt üst oldu ki ne yapacağımı bilmiyorum.

Çok üzülerek söylüyorum çocuğu aldırmaya karar verdik, eşim isteyerek gitti hastaneye sonrasında vazgeçti. Yine sözler verdi iyi olacak diye ama nafile olamıyoruz.
Ayrılmak istediğimi söylüyorum, çocuk sende veya bende kalsın fark etmez yeter ki ayrılalım diyorum ama eşim gitmiyor.Bu arada eşim çalışmaktadır.

Kısacası eskisinden beter olduk eşimi istemiyorum ayrılamıyorum ayrılmaya kalkarsam beni içeri tekrar attırmakla tehdit ediyor. Ben fiziki bir şiddet uygulamasamda eşim kendini yine yerden yere vurup yine darp raporu alacak biliyorum, ne yapacağımı şaşırdım. Ne yapabilirim yardım edin lütfen ?