Merhaba,
Annem 02.02.2019 tarihinde vefat etti üzerinde ÖTV indirimli aldığımız araç var biz 04.02.2019 tarihinde vergi dairesine gittik nasıl işlem yapacağımızı ne tapmamız gerektiğini sorduk oradaki memur hanım bize veraset ilamı ile gelineceğini ve ne yapmamız gerektiğini anlattı ne kadar süre içerisinde yapılması gerekiyor diye sorduğumuzda 3 ay içersinde halletmemiz gerektiğini belirtti ve biz notere veraset ilamı için başvurduk aynı gün içerisinde bize sisteme henüz düşmediği için işlem yapamadık 08.02 tarihinde notere sorduk halen sistemde yok denildi 18 .02 tarihinde adliyeye dilekçe ile başvurduk bize 3 hafta sonra gelip alabileceğimizi belirttiler 07.03 tarihinde adliye yolun düştü gelmişken soralım dedik ve yazımız çıkmıştı aldık yazımızı 08.03 tarihinde vergi dairesine başvurduk ötv indirimli olan araçı varislerin üzerine almak için ( bu arada MTV sen muafız) işlemlerimiz başladı bize mtv ödemeniz gerekiyor denildi bizde tamam dedik ancak 30 gün içerisinde gelmediğiniz için MTV kadar cezanız var denildi bizde bize ilk geldiğimizde 3 ay dediniz veraset ilamını alıp öyle gelin dediniz dedik itiraz ettik ama kabul etmediler bizi uzlaşma denilen komisyona dilekçe verdirdiler daha ödeme yapmadım suçumun olduğunu düşünmüyorum devletin kendi prosedürü geç işliyorsa yada memur beni yanlış yönlendiriyorsa benim suçum ne neden 824,55 tl ceza ödeyeyim yukarıda anlattığım gibi süreç işledi ben bu cezayı ödemek istemiyorum ne yapmam lazım. Teşekkür ederim.