Değerli hukuki-net üyeleri,
2009-2012 yılları arasında bipolar bozukluk denilen duygu durum bozuklugu hastalıgını yasadım,
2012'de akli dengem yerinde değilken işlemiş oldugum bir suçtan dolayı hakkımda dava açıldı,
Davanın temyiz süresi vs. derken en son 2016 yılında hakkımda ''suçun işledindiği tarihte akli dengesi yerinde olmadığından dolayı ceza verilmesine yer yoktur'' kararı verilsede beş yıl boyunca altı ayda bir olmak üzere hastanede adli kontrol şartı ile serbest bırakıldım,
2012'den sonra herhangi bir hastalık yasamadım ve hastalığımın remisyonda oldugu hastane raporları ile sabittir,
Adli kontrollerimin bitmesine henüz iki sene var ve memuriyet için başvuru yaptım,
Bildiğiniz üzere artık güvenlik tedbiri hakkındaki kararlar adli sicil kaydında görünüyor,
Ben bir hemşireyim ve Yurtdışında çalışmak ile ilgili de planlarım var,ancak gerek yurtdışı başvurumda gerek memuriyet başvurumda bunun karşıma sorun olarak çıkması kaçınılmazdır,
Belirttiğim üzere aktif olarak çalışan,kendine ve topluma faydalı olmaya çalışan bir bireyim,
Konu hakkında ne yapmamı önerirsiniz?
Bildiğim kadarı ile bu durumun adli sicil kaydından silinmesi mümkün değildir?
Yeniden yargı yoluna başvurmaya hakkım varmı veya hastanenin uygun gördüğü beş yıllık süreyi daha az bir süreye indirme yetkisi mevcut mu?
Hayatımı ciddi anlamda etkileyen bu sorun ile ilgili varsa değerli yorumlarınıza ihtiyacım var,
Şimdiden teşekkür ederim.