Merhabalar, ben devlet memuru olarak görev yapmaktayım.

Bir bankaya olan borçlarıma ilişkin hakkımda 1. İcra Müdürlüğünde 2 adet icra takibi başlatıldı ve maaş haczi uygulanarak sırasıyla;

1. Dosya için toplam 1270 TL tutarındaki borç 635 TL 'lik 2 taksitte (2017 yılı Eylül ve Ekim ayları),
2. Dosya için toplam 2945 TL tutarındaki borç 980 TL'lik 2 taksit ve 985 TL'lik taksitler olmak üzere 3 taksitte (2017 yılı Kasım, Aralık ve 2018 yılı Ocak ayları) haczedildi.

Ancak bulunduğum ilin defterdarlığı benim maaşımdan kesilen paraları (Eylül, Aralık ve Ocak aylarında kesilen toplam 3 taksit) sehven aynı esas numaraları ile 2. İcra Müdürlüğüne yatırmış. Ben bu olayın 2018 yılı Şubat ayında farkına vardım ve kurumum tarafından İcra Müdürlüklerine hitaben 2. İcra Müdürlüğüne yatan paraların 1. İcra Müdürlüğüne aktarılmasını talep eden bir resmi yazı yazıldı. Bende banka avukatına ilgili yazıları ve bütün dekontları göndererek kendisini bilgilendirdim ve gerekli takibi yapmasını istedim.

2018 yılı Ağustos ayında 2. İcra Müdürlüğü kendisine yatan 985 TL'lik bir taksiti 975 TL olarak 1. İcra Müdürlüğünün ilgili dosyasına aktarmış. Bu işlemden neden 10 TL kesinti yapıldığına dair hiçbir açıklama getirilmedi üstelik. Müteakiben 2018 yılı Aralık ayında 1. İcradaki dosyalarım halen açık göründüğü için tekrar maaş haczi talebi ile kurumuma yazıldı. Bunun üzerine ben her iki dosya için de ayrı ayrı dilekçe yazdım ve kurumum da çok daha detaylı bir resmi yazı yazdı, ancak buna rağmen ne 2. İcra Müdürlüğü kendi hesabına yatan yanlış ödemeleri iade etti ne de 1. İcra Müdürlüğü yazılara cevap verdi. Şimdi bunun üzerine benim maaşıma ödemiş olduğum borçlara ilişkin (aradan geçen 1 yıldan fazla süre işletilen faiz dahil) tekrar haciz uygulanacak. Durumu özetleyen ve yazılan yazı ve dekontlarla birlikte CİMER'e de müracaat ettim, orası da geri dönmedi.

Telefonla İcra Müdürlüklerine ulaşıldığında ise resmi yazıya cevap verilmesi için kurumumun yazının yanında pul göndermesi gerektiği gibi bir cevap aldık, yıllardır devlet memuruyum böyle bir şey olmadığını biliyorum.

Şimdi benim nasıl bir yol izlemem gerekir, kimlerden, nasıl ve nereye şikâyette bulunabilirim, mağduriyetimi nasıl önleyebilirim, görüş, öneri ve yardımlarınızı rica ediyorum.