Öncelikle herkese merhaba yeni üye oldum siteye. Ayrıca konuyu da doğru bölüme açıp açmadığımdan hiç mi hiç emin değilim yanlış yerse kusuruma bakmayın. Pazartesi günü telefon sattım birine ikinci el olarak. Polismiş arkadaşın kendisi. Bugün(cuma) bana dedi ki "telefon aldığımı emniyete bildirdim satış sözleşmesi isteyip mal bildirimi yapmam gerekiyormuş". Mal bildirimi kısmı en azından bildiğim kadarıyla doğru fakat dilekçe şeklinde bir satış sözleşmesi yazmam gerekmesi doğru mudur bilemedim. Dilekçe örneği gönderdi satış sözleşmesini böyle yaz diye. 5 gün geçtikten sonra satış sözleşmesi doldurup göndermek de ne bileyim pek doğru gibi gelmedi bana. Mal bildirimini kendileri yapmıyorlar mı memurların? Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim sadece doğru mu bu dediği yoksa benden satış sözleşmesi almak için mal bildirimini mi bahane ediyor. (mal bildiriminn gerçek olduğunu biliyorum merak ettiğim bunun satış sözleşmesi ile ilgisi var mı). Ben öğrenciyim bu konulara uzağım yani maalesef