Merhaba, ben 17 yaşında bir lise 3. sınıf öğrencisiyim ileri düzey yazılım bilgisine sahibim bu alanda kendimi geliştirdim.
Sosyal medyadaki kıyafet satış hesaplarını bir araya toplayacak bir yazılım projesi üzerine çalışıyorum.
Yazılım mağazalara internetten satış altyapısı sunan bunun yanı sıra bir pazaryeri ve sosyal medya yönetim uygulaması.
Bir mobil uygulama. Fakat aklıma takılan soru, e ticaret sitesi olunca işin içine farklı hukuki durumlar giriyor.
Ürün benden çıkmayacak satıcıdan alıcıya olacak şekilde n11 ve benzeri sitelerin farklı bir geliştirilmiş versiyonu.
Ödeme konusundada sanalpos sunan bazı firmaların pazaryeri çözümleri var. Satışlarda onların ödeme altyapısını kullanıcam.
Sistemin gelir modeli çok sağlam tutarsa gerçekten sağlam kazandırıcak. Bunun gibi ne projeler çıkıp çıkıp çöp oldu diyebilirsiniz ama inanıyorum. Belirli bir kullanıcı kitlesi kazandıktan sonra zaten yatırımcı peşinde koşucam bir yatırım aldıktan sonra gereken yasal süreçleri yerine getiricem şirketleşme vs. Ama bu noktaya gelene kadar ne gibi bir yasal engellere takılırım ?