Mayıs-2018 tarihinde istanbul fatihte bulunan annemin üzerine olan daireyi annem bana satışla devretti.(diğer 2 kardeşiminde aynı şekilde üzerine ev var)...Dairede 1350tlye oturan kiracı vardı.Benim adıma mal sahibi olarak yeni kira sözleşmesi yaptık.Eşim sağlık sorunları nedeniyle 5-6 yıldır işsiz.Gündelik işlerde asgari ücretten daha az bir ücret geçiyor elimize.Bunun dışında bir gelirimiz yok.Sadece 1350tl kira alıyorduk.Kiracı 10 Şubat itibarıyle evi 1 ay evvel erkenden boşalttı yani şuan kirada alamıyoruz.Eşimin ve benim tek mal varlığımız benim üzerime olan daire.ev tapuda 111m2 görünüyor neti 95m2 falan..bizde ankarada 450tl kirayla kirada oturuyoruz.Fatih belediyesi sitesinden baktığımda 2 taksitte ödemem gereken 275tl emlak vergisi görünüyor.Araştırdığım bildiğim kadarıyla sadece 1 dairesi olan ev hanımları vergi vermemesi gerekiyor diye biliyorum.Bende ev hanımıyım çalışmıyorum çünkü...Belediyeye dilekçeyle başvursam nasıl bir başvuru yapmam ve neler belirtmem gerekir bu vergiden muaf olmam için yardımcı olursanız çok sevinirim?Bu vergiyi ödemek zorundamıyım çünkü zaten zor şartlarda yaşıyoruz belki küçük gibi görünüyor ama bizim için önemli bir tutar...lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler...NOTelediyenin, benim 1350tl istanbuldan kira alıp 450tl ankarada kirada oturmama rağmen vergi çıkartması aradaki farktan dolayımıdır acaba ama benim başka gelirim yokki anlamadım doğrusu.