Merhaba. Ailem inşaat halinde olan bir firmadan ev aldı. Noterde evin ücretini 30bin lira ödenmiş olarak adımıza gösterdiler ve elden arabamızı ve nakir para ile tamamladık. Daha sonrasında şikayetler sonucunda adamlar içeriye girmiş ve evlerin birçok kişiye satıldığını öğrendik. O firmanın ortaklarından birisi babama yardım edeceğini söyleyip kendi üzerindeki malı yani bizim verdiğimiz paranın karşılığında üzerimize geçireceğini söylerek bizden tapu masrafı vs birçok para aldı ancak adam sürekli bugün yarın diyerek bizi oyaladı bir gün şans eseri babam avukatıyla ileşime geçti o da beni arasaydın ben sana onun nasıl bir dolandırıcı olduğunu söylerdim diyerek malları benim üzerime kayıtlı ben üzerindeki şerh sanırım onu kaldırayım ve size yardımcı olayım dedi. Çünkü babam artık cinnet geçirecekti arabamız gitti o ev için borç yapıldı üzerine bize yardımcı olucak adam için borçlandık. Bu adam bize ocak 2019'da şerh kalkacak ve üzerinize geçirmek için 5bin tl masraf çıkacak dedi biz bunu borç alarak ödedik bir iki gün ses çıkmayınca babam aradı bu kez vergi borcu çıktı dedi babam bana bir evrak gönder ki ben de arkadaşımdan borç isteyebileyim diyince adam tamam ben halledicem dedi. Şu an telefonlarımızı açmıyor. Elimizde borçlarımızdan başka birşeyimiz kalmadı. Nasıl bir yol izlemeyliyiz lütfen yardımcı olun ailece çok zor durumdayız..