eşimle anlaşmalı boşandık. 1 evin yarı hisseleri eşimle benim üzerimedir. ben kendi hissemi müşterek çocuklardan birisinin üzerine bedelsiz 3,5 yıl önce devrettim. devir işlemi tapuda alım satım işlemi olarak gözüküyor. evin satış bedeli 98.000 TL yazıyor. boşandığım eşim kendi hissesini diğer müşterek çocuk üzerine devretmiyor. gerekçe olarak da boşanma sonucu müşterek 2 çocuğun velayetini anne üzerine bıraktık. çocuk reşit olmadığı için alıcı da satıcı da kendisi olamıyormuş.
öncelikle bu devri nasıl ve hangi yollarla gerçekleştirebiliriz. Asliye hukuk mahkemesine dava açmam gerekirse baba olarak şahsım bu davayı boşandığımız için açabiliyor muyum? boşandığım eşim tapuda yazan miktar olan 98.000 TL yi satış işlemine bağlayarak bana verdiğini iddia ederek şahsıma 98.000 TL lik alacak davası açmış. ispat olarak da tapu senedini göstermiş. parayı da elden verdiğini iddia etmiş. ancak ben bu parayı ne istedim ne de aldım. tapu senedi ispat için yeterli bir delil mi? eski eşimin avukatı: biz bu parayı elden verdik davalı da almadığını daha güçlü bir delil ile ispatlaması gerekmektedir diyor. almadığım parayı nasıl ispatlayabilirim. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.