Öncelikle herkese merhaba

2014 yılının 8. ayında bir arkadaşımın kiraladığını söylediği bir ticari takside çalışmaya başladım. Arkadaşım kiralamış ama hiçbir evrak yok işletme ve bütün kanuni işlemler (vergi araç sigortası araç kaskosu vs vs )plaka sahibinin üzerinden devam ediyormuş. Ben bu şekilde 3 yıl sigortasız çalıştım. Üç yılın sonunda araç bir kazaya karıştı ve pert oldu. Arkadaşım yeni araç alamadığı için plaka sahibi yeni bir araç aldı ve arkadaşımı devreden çıkarıp kendisi işletmeye başladı ve bende şöför olarak 1 ay kadar çalışmaya devam ettim. Arkadaşım devreden çıktıktan sonra notere giderek bir sözleşme yaptık haftada iki gün çalışacak gibisinden bir şey di ama ben haftada 7 gün çalışıyordum . Ayrıca bir takside en az iki kişi çalışması gerekirken bana tek çalış diyordu plaka sahibi bende çalışabildiğim kadar çalışıp sonra kilitliyordum aracı. Defalarca bir kişi daha al dememe rağmen almadı ve bende dayanamayarak işi bıraktım. Bu arada devreden çıkarılan arkadaşım bir avukata giderek arabulucu vasıtasıyla bir miktar para aldı plaka sahibinden. Bende işi bıraktıktan bir süre sonra aynı avukata giderek dava açacağımı belirttim yine bir arabulucu atandı fakat plaka sahibi benim talebimi kabul etmedi. Avukatım dava açmamız gerektiğini ve haklarımı alabileceğimi söyledi. Ben gerekli evrakları hazırladım değişik tarihlerde iki adet trafik cezası tutanağı iki adet kaza tespit tutanağı ayrıca çalıştığım sürece plaka sahibinde kalan müşterilere yazdığımız fişlerdede benim el yazım olduğunu belirttim ve noterden yapmış olduğumuz sözleşmeyi götürdüm avukata. O araçta çalıştığıma dair şahitlerin isim ve iletişim bilgilerini de verdim. Arada 3-5 ay gibi bir zaman geçti ne arayan var ne soran e devletten baktığımdada bir dava göremedim. Avukatı arayarak durumu sorduğumda daha önce kesin kazanırız diyen avukat dava açmaya gerek görmedik ispat edemeyiz siz kiracı olarak görünüyorsunuz Yargıtay kararları var falan filan dedi. Şimdi ben ne yapmalıyım ve haklarım nelerdir?? Cevap verecek herkese teşekkür ederim.