Merhaba

Özür dileyerek biraz uzun tuttum, ama olayı tam olarak anlatmak adına uzun yazdım.

Bundan bir kaç yıl önce bir forum üzerinde bulunan bilet, kupon(indirim kuponu) vb. satışının olduğu bölümden otobüs bileti satan bir kaç üyeye bilet almak için mesaj attım. En uygun satan ve en çabuk dönüş yapan kişiden bileti aldım. Neyse bilet alıp bir sorun çıkmayınca (sürekli de otobüs kullandığım için) almaya devam ettim, herhalde 10-15 arasında almışımdır toplamda. Daha sonra yakın akrabalarımdan bir kaç kişiye de aldım. Yakın bir arkadaşım üniversitede okuyordu onada yardım etmek için onada aldım. Bu arkadaşa aldığım bilet çalıntı kredi kartı ile alınmış ve arkadaşımın bileti iptal edilmiş haliyle beni aradı. Bende kişiyi aradım öyle bir şey olamaz falan filan derken hemen yenisini alalım dedi bende tabi istemedim ve para iadesi istedim. haliyle beni engelledi.

Gel gelelim arkadaşım ifadeye çağrılmış haliyle bileti kendisinin almadığını benim aldığımı söylemiş. Bir süre sonra bende savcılıktan çağrıldım, çalıntı kredi kartıyla bilet almaktan falan diye. İfademi verdim, işte bu siteden üyelere mesaj attığımı bu kişiden aldığımı , hatta bankadan bu kişinin hesabına yaptığım eft dekontlarını hepsini verdim. Attığım mesajların resiminileri hepsinin verdim. Yanlız kendisini erkek adıyla tanıtmıştı telefon mesajlarında havale yaptığım hesap bir bayana aitti, buna niye dikkat etmedin derseniz yani bende arada hatta çoğu zaman kızkardeşimin enpara hesabını kullanırım haliyle sahtekar bir işlem olacağını düşünmedim. Bu arada sanırım üye beni engellediğni unutmuş ve farklı bir numaradan 1 sene önce sistemimiz aktif hale geldi diyerek mesaj attı bende bu numarayı savcıya verdim. Önceki numarasını hatırlamadığım için veremedim.

Bu duruma göre bu olayda beni etkileyecek bir durum olur mu? Kime sorsam bir şey olmaz senin bir suçun yok gibisinden bir şeyler söylüyorlar ama işte insan oraya ifade vermeye gidince şahsen bir tuhaf oldum. Siz avukat ve işi bilen arkadaşlara danışmak istedim.

Avukatım vb. yok sizce gerekli midir? ve ben bu süreci nasıl takip edebilrim?