Sayın hukukçular iyi günler dilerim benim uzun bir sorum oalcak ama en kısa şekilde yazmak istiyorum lütfen cevaplarınızı esirgemeyin

3 sene önce banka kredisiyle aldığım evi borcumu ödeyemediğim başka bir şahıs haciz etmek istedi bizde meskeniyet davası açtık 2 senedir sürüyor, Mahkeme evin değerini belirledi banka kredisi ve borcu çıkartınıca bize 180bin verilmesini talep etti, biz ne kadar itiraz hakkımızıda kullandıysak artık manevi olarak yorulduk, üstüne ev kredisinin taksitlerini ödeyemez duruma geldim. 3 senede ödediğim kredide 180bine tekabul ediyor.
Şimdi krediyi ödiyemezsem banka satışa çıkartıcak evi prosedür nasıl işliyor bilemiyorumda değerinin altında satıp kendi parasını alıp işine bakıcak banka.
Mahkemenin vermiş olduğu kararı kabul etsem bu aradada krediyi ödeyemezsem ve bankada icraya verirse öncelik kimde oluyor?
banka mahkemeyimi beklemesi lazım yoksa mahkeme bankayı bağlamaz davada olsa kendi satışa çıkarabilir mi?
bunu merak ediyorum sitenizi interneti aradım taradım cevap bulamadım soruma lütfen cevplarsanız çok sevinirim