Merhaba,

27.12.2018 tarihinde kavşak içerisinden dönerken yan yoldan çıkan taksici aracıma çarptı( Taksicinin çıktığı yolda yol ver tabelası bulunmakta). Aracımı tutanak, poliçe, kaza fotoğrafları ve aracın çıktığı yoldaki yol ver tabelasının resmiyle birlikte özel servise bıraktım.

Bugün SBM üzerinden sorgulama yaptığımda %100 hatalı bizi bulduklarını öğrendim. Çünkü serviste aracı kontrol eden eksper bizim ona verdiğimiz kaza fotoğraflarını, trafik tabelalarını değil de kendi çektiği fotoğrafları koymuş. Muhtemelen SBM sadece şekle göre karar verip 100% beni suçlu bulmuş.

Eksperi aradığımda kendileri de durumu kabul etti, işlemler hızlı yürüsün diye diğer resimleri yüklemediklerini söylediler.

İhbar Tarihi: 02/01/2019 10:38
İlk İşlem Tarihi: 03/01/2019 12:23
Son İşlem Tarihi: 08/01/2019 14:04
Dosya Durumu: 88 - KOMİSYON OYBİRLİĞİ ONAYI (SON DURUM)

İtiraz et butonuna tıkladığımda da şöyle bir uyarıyla karşılaşıyorum.
Hazine Müsteşarlığının 07.06.2012 tarih ve 2012/6 sayılı genelgesi gereğince sadece sigorta şirketlerinin onayladığı tutanaklara bu uygulamadan itiraz edilebilmektedir. Halen değerlendirme aşamasında olan ya da komisyon tarafından onaylanmış tutanaklara itiraz edilememektedir.

Bütün gün araştırdım itiraz edebileceğim tek yerin bu aşamadan sonra mahkemede olduğu sonucuna vardım. Haklı olduğuma kesinlikle emin olduğum bi durumda haksız bir karar çıkıyor. Aracımın hasarı 5-6 bin civarı. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ? Kendim Sulh Ceza Mahkemesine başvurabilir miyim avukatsız. Eğer başvurabiliyorsam davacı olarak kimi göstermem gerekiyor ? ve son olarak itiraz edebiliyorsam bunun son günü var mı ? Şimdiden teşekkürler.