6 aydır evliyim. 28 yasında bir kadınım. Eşim 44 yaşında.

Son 25 gündür eşimle beraber yaşamıyorum çünkü eve geç geldiğim için bana kapıyı açmadı ve gece yarısı kötü bir semtte yürüyerek annemin evine gitmek zorunda kaldım. Tabi bu tek sorun değil, o evden ayrılmamın başlangıcı. Eve geç gitme sebebim yakındaki bir AVM'de yemek yiyor olmamdı.

Eşim aylardır çalışmıyor, eve temiz su bile almıyordu. Her gün hakaret ve kavga vardı. En basitinden günlük makyaj yaparken bile "Hangi erkeğe süsleniyorsun, kendini kime beğendireceksin"derdi.

Sözlü ve fiziksel şiddet var ama kanıtlayamıyorum elimde delilim yok.

Evine bakmıyordu, çalışmamayı iş bulamadığından değil tembelliğinden tercih ediyordu.

Evliliğin ikinci haftası yüzüğünü çekiçle ezdi. kuyumcuya zor düzelttirdik. Yine ikinci haftası evlilik cüzdanını yırttı. Daha önce başıma koluma ve vücudumun çeşitli yerlerine vurdu, şiddet eğilimi ve saldırganlığı var. Evdeki inox buzdolabını bile kaç defa yumruklayıp içeri göçertti. Kaç defa telefonunu kırdı,bilgisayarını kırdı bunların hepsini sinir anında yaptı.

Ufak bir tartışmamızda Üzerime mukavvayı ocakta yakıp attı. Elimde bir yanık oluştu. Kıyafetlerimi yaktı.

Hergün beni evden kovuyordu annene git, bu eve gelme diyordu.

Cinsel isteksizliği vardı, evlendiğimizden bu yana genellikle hep arkasını dönüp yatardı.

Daha önce bilgisayarında gay pornosu yakalamıştım. Bir erkekle birbirlerine cinsel organlarının resmini yolladıklarını da yakaladım ama kanıtım yok. Nafaka istemediği taktirde bu konuyu mahkemeye taşımayı düşünmüyorum.

Geçen gün telefonda görüştüğümüzde boşanmak istiyorsam ona nafaka ödemem gerektiğini söyledi.

Çocuğumuz yok, evlendikten sonra herhangii bir mal da edinmedik. Nafaka tazminat hiçbirşey istemiyorum bu şahıstan Boşanmak istiyorum bir an önce. Ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirm. Maddi durumum da iyi değil, avukat tutma şansım yok.