Merhaba,

5 ay önce sıfır binaya kiracı olarak taşındık. Emlakçıda ev sahibi ile 1 yıllık kira kontratı yaptık. Ancak 5 ay sonra internet altyapısının en az 5 yıl gelmeyecek olması, evde soğuktan donmamıza rağmen doğalgazın 500 tl gelmesi ve biz otururken hemen iskan alınacak denilmesine rağmen 4 ay inşaat elektriği ve suyu kullanmamızdan dolayı pahalı faturalar gelmesi henüz 1 ay önce iskanın alınması sonucu evden çıkma kararı aldık. Bütcemize agir geliyordu.

Kontratta yazan kiraci evden çıkmak istediğinde 1 ay önceden mal sahibine bildirilmelidir maddesi gereği sözlü olarak evsahibine bildirip evden taşındık. Kendisi başta kabul etti sonra ise ben sizden mahkemede kalan ayların parasını alacağım dedi. Bugün anahtarı teslim etmek istedim almıyor, emlakçıya teslim ettim o da aramis ben anahtari almam kirayı alacağım demis. emlakçının ilanlarını da kaldirtmak istiyor. Yani evi kiraya vermeden bizden kalan aylarin parasini istiyor. Bu nedenle bize dava açacak. Bu durumda ne yapmalıyız lütfen yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.