Merhabalar,

inşaat şirketiyle aramızda bir sözleşme daire aldım, taksitlerini hiç geciktirmeden hatta 3 ay önde giderek ödüyorum fakat şirketin iflas ettiğinin bilgisini aldım. şirket iflas edeli 3 ay kadar olmuş. Bu nedenle direk olan borcumu kapatıp tapuyu almak istedim fakat daire üzerine alacaklılar tarafından haciz konulmuş. Dairenin fiyatı 215 bin şimdiye kadar ödediğim para 180 bin daire üzerindeki haciz tutarı 85 bin lira. ben bu durumda şahıstan açık tarihli olarak 180 bin liralık senet aldım fakat kendi üzerine bir şey bırakmadığını düşünüyorum. tapu devri yapılabilmektedir. Fakat bu durumda tapuyu hacizli bir şekilde almam ne gibi bir sorun yaşamama neden olur. İnşaat şirketine kalan 35 binlira borcumu ödediğimde 50 binlira bir borçları kalıyor ama onu bile ödeyemeyeceklerini belirtiyorlar.

Sormak istediğim başlıca sorular;
Bu durumda kalan borcumu ödemeden tapuyu üstüme alırsam ne gibi bir sıkıntı yaşarım.
şirket sahibi ile beraber alacaklı tarafın avukatı ile görüşüp 35 binlira borcumu peşinat olarak verip geri kalan borcu şirket sahibine taksit yaptırsam haciiz işlemi devam edermi veya ne kadar sağlıklı olur.
elimde olan satış sözleşmesi veya senetle nasıl bir yol izlemem gerekir.
(sözleşme ve senet sadece aramızda imzalanmıştır.)

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.