Merhabalar,
bir sene önce (eylül 2017) alkollü iken banka duvarına yazı yazdım. banka şikayetçi olmadı ama kamu davası açıldı. hakim 20 ay hapis verdi ve cezayı 12 aya düşürdü ve hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı verdi.
1 aralık 2018 tarihinde saat 20.30 sıralarında ise özdilek avmnin marketinden 4 adet bira (toplam 30 tl değerinde) çalarken yakalandım. market yönetimi ilk başta şikayetçi oldu ama sonra şikayeti geri çekti. istanbulda iyi bi üniversitede son sınıf öğrencisiyim. işlediğim suç uzlaşma kapsamına girer mi? girmezse kamu davasını açılmaması veya ertelenmesi ihtimali var mı? yoksa ne ceza alırım? cezamın ertelenmesi veya denetimli serbestlik alma ihtimalim var mı? çok pişmanım. bu hafta finallerim başlıyor ama aklım sürekli işlediğim suçta. yemek yiyemiyorum midem bulanıyor. ailemin henüz haberi yok. benden kesinlikle böyle bir şey beklmezler. çok utanıyorum aileme karşı. onlar beni burada ders çalışıyor biliyor. çok üzgünüm. aileme nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. eve herhangi bi tebligat gitmesini istemiyorum. neler yapabilirim?
Lütfen yardım edin.