Merhaba,
Konuyu araştırıyordum ki siteye denk geldim. Yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Konu kısaca benim bilmediğim ve yönetimin de bana direk borcum olarak belirtmediği yakıt borcunun faizini ödemek istememem.

Kısaca anlatmaya çalışacağım:

şubat 2016 da kiracım bana ulaşamadan ayrılmış, 2 ay sonra kira ödenmeyince eve gidince anladım. yönetime gittim. kiracımın borcu yok bilgisi verildi.

24 mart 2016 da ise tüm borcu kapattım ; 1 nisanda yeni kiracım eve taşındı.

bu arada yönetim nisanda 2016 da değişti; mart 2016 da eski yönetime verdiğim telefonlarımı sisteme işlemediklerinden bana hiçbir bilgi gelmemişti; temmuz 2017 de siteye gittim; gecikme faizini eski yönetimin hatası diye sildiler ve bana belirtilen borcu ödedim. (bu ödenekmiş bu arada; yakıt borcu bilgisi verilmedi ben ne varsa ödediğimi düşünüyordum)

kiracıma sürekli borçtan bahsediliyordu. kiracım ödemelerde gecikme yaptığından sürekli faizli aidatları ödüyordu ve borcun bu yüzden olduğu düşünülüyordu. en sonunda kiracım yeni yönetimin başkanı ile görüşmüş ve yakıt borcu kaldığından ayrıca sorun yaşandığını bana bildirdi. bana da sms gelince 1 eylül 2018 de yönetime gittim. sanırım 4 saat kaldım yönetici tesadüf oradaydı. tek tek ödemelere bakıldı , kiracım geldi en sonunda

- kiracımın ödemesi gereken faizi tek tek hesapladık

-27 martta yani benim tüm ödemeyi yaptım dediğim zamandan 3 gün sonra yakıt ödemeleri oluşmuş, 1 nisanda kiracım girince kiracımın borçları ile bir şekilde karışmış gibi bir borç çıktı. 89 tl yakıt borcu,260 tl gecikme faizi.

-ben temmuz 2017 de de ödeme yaptığımda bana bunun bilgisinin verilmediğini ifade ettim, yönetim çalışanlarının düzgün bilgilendirmemesi nedeni ile faizi kabul etmediğimi belirttim; yakıt borcunu ödedim ama 2 kere dilekçemi yönetim kurulu red etti.

şuan bu faizi ödememek için ne yapabilirim? İşi iyice inada bindirdiler; haksız yere benden ödeme almaya çalışıyorlar. bu problemden kanunun hangi maddesine göre kurtulabilirim acaba? internette araştırayım dedim, sanki %5lik faizi ödemek gerekiyor gibi; bir de sanırım yönetim kurulu %50 kendi insiyatifi ile silebilir miş ama yapılmıyor. oturanlardan mesela imza toplasam olur mu? bilemiyorum ama bu ödemeyi yapmak istemiyorum, sonrasında da mahkeme ile uğraşmak istemiyorum. Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler