Şahsın biri, hız sınırı 30 olan yolda, sağ şeritte olmama rağmen hızla arkamdan yaklaşıp korna ve selektör ile taciz etti. Geçip gitmesi için yavaşladığımda soluma gelip yavaşlayarak bir şeyler söylendi. Babam yaşında adam olduğunu görüp, camı dahi açmadan "dayı akşam akşam bi git Allahını seversen" diye söylendim. Gaza bastığımda üzerime doğru sürdü. Ben hızlandıkça, kırdı önüme doğru ve beni sağa sıkıştırdı. Camı açıktı, ben de açtım. "Napıyorsun o.ç" gibi hakaret ve küfür etti. Karşılık verdiğimde sağ koltuğunun üstünde bulunan sopayı bana saldırmak için camımdan içeri savurdu. Tatmin olmamış olacak ki kapısını açarak sopayla aşağı indi. O sırada gaza basıp ilerledim. Sopa ile arabama vurdu ben giderken. Bu olay 2 şeritli tek yönlü yolda oldu ve o sırada trafik kapandı tabii. Olayın olduğu nokta karakolun tam önü, o yüzden kamera görüntüsü vardır diye düşünüyorum.

Arabadan inmediğim için çok pişman oldum, adamın yaptığı yanına kar kaldı. Saldırıya karşılık vermediğim için gururum incindi. Şikayetimi ne doğrultuda yapmam gerekiyor? "Sana da arabaya da bir şey olmamış uğraştırma bizi" gibi bir karşılık alırsam polisten nasıl tepki vermeliyim? Herhangi bir şahidim yok, kamera görüntüleri ortada ancak şikayetçi olduğum maganda suçlamayı reddedip bana iftira atarsa ne olacak? Kısacası adalet nasıl yerini bulur?

Vakit harcayıp okuduğunuz için teşekkür ederim.