Merhaba,
Savcılığa suç duyurusunda bulunmadan önce fikir almak istedim. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Annemin şirketine gelen Turkcell çalışanı şirkete yönelik uygun bir tarife yapacağından bahseder ve fazladan telefon hattının olması daha iyi fiyat çıkaracağı için beni aradılar. Personelle görüştüm tarife değişikliğini kabul ettim. Fakat işlem bitince 4 hattımında (yaşım 25 üzeri bu arada) şirket üzerine geçirildiği hakkında sms geldi. Bundan bana kesinlikle bahsetmedi. Sözleşmeyi istedim, öylesine bir imza atılmış. Personel oğlunuzun yerine imza atın diyerek anneme sözleşmeyi uzatmış ve o da imzalamış.
2 aydır Turkcell ile çözmeyi denedim fakat onlarda savcılığa başvurun dediler. Sözleşmeyi 800 tl gibi bir ceza karşılığında fes ediyorlar, parayı çöpe atmak olur bu. Sadece personelden şikayetçi olacağım ve hatların tekrardan üzerime geçmesini talep edeceğim. Merakım şu annem ceza alır mı? Alırsa ne cezası alır? Para cezası ise meblağ önemli, çünkü rakam fazla yüksek değilse onun cezasını öderim. Bir yerden sonra inat ediyor insan.

Tekrar Teşekkürler