Selamın aleyküm arkadaşlar

Üniversite son sınıf öğrencisiyim.2017' nin temmuz ayında 1 yıllık ev kiraladık.1 sene sonunda ev sahibi yazın arayıp devam edip etmeyeceğimizi sordu kiranın 650 TL'den 700 TL'ye çıkacağını söyledi.Sıkıntı yok abi diyip devam edelim dedik fakat yaz dolayısı ile kontratı yenileyemedik.Kasım ayının ortasında bizle kontrat yapmak istediğini söyledi ve yeni bir kontrat yapalım dedi.Eski kontratı bize verdi buna göre doldurun sizde kalsın dedi.Biz doldurduk.(her yıl 1 arkadaşım eve imza atıyordu bu sene diğer ev arkadaşım imza attı kontrata).Kontratı ev sahibine verdik 2 gün sonra kapıya geldi ben bu kontratı kabul etmiyorum dedi sizde imza atacaksınız dedi.Bizde 3 ev arkadaşı imza attık.Akşam aradı ben size senet yapıcam dedi.Biz 3 öğrenciyiz senet işine girmek istemedik ve bu durumu ev sahibine belirttik.İstemiyorsanız çıkın evden dedi ve kontratı kabul etmedi.Bizde evden çıkma kararı aldık mecburen bunuda ev sahibine bildirdik.Bize siz kalleşsiniz şöylesiniz böylesiniz gibi ithamlarda bulundu durduk yere.Bizde ertesi gün başka ev kiraladık oradaki gazı elektriği vs. kapattırdık.Sadece su açık şuan onuda üniversiteye gittiğimde kapattıracağım burdan halledemedim.Her neyse bugün aradı eski kontratı istedi onu bana ver diye.Maliyeden istiyorlarmış.Kontratımız normalde temmuz ayında bitmiş durumda.Bana verdiği kontratı da ben kaybettim yeni evi taşırken büyük ihtimal kayboldu.Bunu ev sahibine belirttim.Yeni kontrat vs birşeyler imzalayın dedi fakat ben o tür şeylere girmek istemiyorum.Babamlarda bu duruma karşı.Sizce bu kontratı bizden neden ısrarla istiyor olabilir.Ne yapmalıyım.Zaten yeni ev bulma eski evi taşıma derken maddi manevi çok zorlandık.Birde bu işler ile uğraşmak istemiyorum ama adam sürekli arayıp duruyor.Çok pinpirikli bir insan güvenemiyorum hiçbir şekilde.Bizim şuanda evle alakamız yok su faturası dışında her ay kirasınıda 1 gün geciktirmeden ödedik.Şikayet ederim gibisine laflar ediyor ne yapacağımı bilemedim.Hem kendisi bizi evden çıkardı hemde biz çıkmışız gibi muamele yapmaya başladı bunaldım bu durumdan.Yardımcı olursanız sevinirim.