Merhaba,
03.05.2007 tarihinde bir trafik kazası yaptım. Karşı taraftan bir kişi vefat etti. Ağır ceza mahkemesinde ceza aldım ve para cezasına çevrildi. Karşı tarafın hak sahiplerine ölüm nedeni ile 60.215 TL peşin sermaye değerli gelir bağlandığı gerekçesi ile SGK tarafından tarafıma 28.03.2014 tarihinde kurum zararının ödeme tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle tahsili için dava açıldı. Bilirkişi 60.215 TL peşin sermaye değerli gelir bağlandığını, Adli Tıp raporuyla %100 kusurlu olduğumu, bu nedenle hesaplamada kusur indirimi yapılmadığını, peşin sermaye değerinin tamamından sorumlu olduğumu,hükmedilebilir (taleple sınırlı) rakamın 5.000 TL olduğunu rapor etmiştir.

Benim bu paraları ödeyebilecek maddi durumum da mal varlığım da yoktur.Konunun uzmanların ricam, bundan sonraki sürecin nasıl olacağı, benim nasıl bir yol izlemem gerektiği, Mahkemenin vereceği tahmini karar, alabileceğim toplam ceza miktarı, bu cezanın herhangi bir aftan ya da yapılandırmadan faydalanıp faydalanılamayacağı gibi konularda aydınlatıp, yol gösterip yardımcı olmanızdır.

Umarım yardımcı olursunuz. Şimdiden Teşekkür ederim.