Herkese merhabalar. Benim dosyam çok karışık fakat dilimin döndügünce anlatayım.
Öz babam, 13 yaşımdan 17 yaşıma kadar tecavüz etti bana. En sonunda dayanamadım ve elimde hiç bir delil yoktu. Bende sosyal medya üzerinden ona mesajlar gönderdim. Bana yaşattığı bu zulümleri anlattım ve bir tepki vermesi için 10 bin tl istedim. O 10 bin tl yi bana vermeyeceğini biliyordum zaten. Sırf amacım delil yaratmaktı. Mesajda, iki gün içinde cuma saat 19:00 a kadar parayı hesabımda göreceğimi söyledim. Aksi takdirde hakkında suç duyurusunda bulunacağımı da söyledim. Ve ona verdiğim sürenin bitmesine neredeyse 24 saat kala karakolda, cinsel saldırıdan şikayetçi oldum. Kendiside 25 Ekim 2017 tarihinde Izmir Cumhuriyet Başsavcılığına hakkımda şikayetçi olmuş 10 bin tl mevzusu için. 30 Ekim 2017 tarihinde de savcılığa gidip ifade verdim. Ve yaptığımı söyledim. Aradan tam 1 sene geçti. Ve babam olacak o adam, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığında 23 Ekim 2018 tarihinde sanırım şikayetçi olmuş. Ve iddianame yazılıp Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tarafıma dava açılmış.
Ben bu suçu Izmir'in Bayraklı ilçesinde işledim fakat iddianamede suç yeri Çiğli İzmir yazıyor. Ve suç olarakta Yağmaya Teşebbüs yazıyor.
Bayraklı ilçesine, İzmir Adliyesi bakıyor. Çiğli ilçesine de Karşıyaka Adliyesi bakıyor. CMK 12. Maddeye göre bu dava için yetkisizlik kararı verilebilir mi?
Babam olacak kişinin ikamet ettiği yer Çiğli, benim ise Bayraklı. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.