Arkadaşlar önceden vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2017 yılı Ocak ayında arkadaşlarımla tek taraflı bir trafik kazası geçirdim. Arabada sağ koltukta yani yolcu koltuğunda oturmama rağmen ben ambulansta sedyede bayılmış bir haldeyken trafik polisleri benim aleyhime bir kaza tutanağı tuttu. Tutanakta benim arabayı sürdüğümü kabul ettiğimi ve ehliyetimin olmadığını söylediğimi yazmışlar ve yaklaşık 1 hafta sonra 1709TL tutarında bir ceza geldi evime. Bunun üzerine trafik mahkemesine ceza iptali için başvurdum ama hakim benim cezadan kaçmaya çalıştığımı, savunmamı hiç okumadan ve soyut kanıtlar öne sürdüğümü (arkadaşlarımın ifadesi, mobese kayıtları vs.) söyleyerek ret verdi. Ben de bunun üzerinde Adalet Bakanlığı Kanun Yararına Bozma Dairesi'ne başvurdum. Yargıtay ret kararını bozdu ve para cezamı ortadan kaldırdı. Ben de yaşadığım maddi, manevi ve psikolojik buhran üzerine savcılığa başvuracağım. Trafik polis görevlilerin "Gerçeğe aykırı belge düzenlemek", "Görevi kötüye kullanmak" ve "Mahkemeye yalan beyanda bulunmak" suretiyle yaptıkları şeyler hakkında şikayetçi olacağım. Şimdi arkadaşlar benim asıl sorum uzlaşma konusunda uzlaşmaya gitmeli miyim? Daha şikayetimi bildirmedim fakat önceden nelerle karşılaşacağımı merak ediyorum. Bu konuda hakimden ayrı şikayetçi olacağım fakat benim sorunum polis memurları. Yaptıkları suçlar ne kadar ağır ve uzlaşmada neler yapmam gerekiyor?