Benim sorunum lisedeyken sınıf arkadaşlarımın ve öğretmenlerin bana yaptıkları bu yaşadıklarım 2012-2016 yılı içerisinde bir ticaret meslek lisesinden çok sessiz ve içine kapanık biriydim benim sesimin çıkmayacağını bildikleri için ve ya her nedense bilmiyorum beni savunmasız görüp sınıftakilerin hocalarla anlaşıp sürekli bana kötü davranmaları hocaların dalga geçmesi bana yapılanları görmezden gelmeleri sınıftakilerin ezmeleri aşağılayıcı sözler söylemeleri şaka amaçlı olduğunu söyleyip vurmaları konuşmadığım halde yanlış bir şey savundun demeleri ve ardından vurmaları bunlar yetmezmiş gibi sınıfta herkesin içinde uyuşturucu verip izlemeleri tehditler hakaretler etmeleri okul da ki müdür ve müdür yardımcılarının bana yapılanlara ses çıkarmamaları bunları sürekli bana bağlayıp yapmaları okulun son sınıfındayken yaptıklarını arttırmaları intihara teşebbüs ettirmeleri algımı bozacak durumlar ve daha kötüye götürmeleri zorlayarak konuşturmaları yoksa şunu yaparız demeleri psikolojimin bozulduğunu anlayıp bırakmaları psikolojimi bozan şey bu yaptıklarından dolayı artık beynimde canlanır oldu onları görmeye başladım beynimde emir veriyorlar konuşmalarını duyuyorum beynimde olaylar dönüyor ve bunu süreğen bir hale çevirdiler sınıfta böyle yapmışlardı anlayamamıştım bunun içinmiş içinde bir şeyler saklı konuşmalar döndürüyorlar konuşmalarımı duyduklarını ve ilerideki halimi gördüklerini söylüyorlar o zaman takmadım şimdi bedelini ödüyorum sürekli bir şeyler savunuyorlar bunu bunun için yaptım felan ve ben bu durumdan psikolog-psikiyatrilere gidip gelmekten bıktım artık anlattıklarım saçma gelebilir ben bunları gerçekten yaşadım ne amaçladıklarını bilmiyorum ama ben bu yapılanlara karşı hakkımı aramak istiyorum doğru bir şekilde ne yapacağımı açıklamanızı istiyorum zamanında ortaya çıkaramadım aileme söylemedim şimdi söylüyorum yardımları sadece hastaneye götürmeleri elimizden bir şey gelmez diyorlar benim bu olanlar çok bunaltıyor resmen geçmişte yaşıyorum artık