+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Sevgilim Tarafından Kandırıldım ve Para için Kullandım Ne Yapabilirim?

Merhaba
    Öncelikle çok uzun bir yazı ile kafanızı şişirdiğim için özür dilerim ama konuyu anlayabilmeniz amacı ile anlatabileceğim her detayı yazdım.
    Ben İstanbul'da yaşıyorum. 06.06.2016 tarihinde Antalya'da tanıştığım bir bayan ile bu yılın şubat-mart ayına kadar bir birlikteliğim oldu. ( Tabi ben öyle sanıyormuşum.) Gerçekten çok sevdiğim bu şahısın annesi babası vefat etmiş babasının emekli maaşı ile geçiniyordu ara arada sigortasız işler bulup çalışıyordu. Bu şahısla evleneceğimi düşünerekten onun evinin kirası,faturaları,yemesi içmesini geçtiğimiz mart ayına kadar hep ben karşıladım. Uzaktan ilişkinin çok büyük sorunları oluyor ve bende bunları yaşadım. Her ay yanına bir kaç gün olsa bile gitmeye çalıştım,bütün derdi ile sorunu ile uğraştım.İlişkimizin başlamasından yaklaşık 1 sene sonra Yüzük alıp evlenme bile teklif ettim,Sıkıntılarını bitirmeden evlenemeyeceğini,evleneceği bir insan varsa onunda sadece benim olduğumu ve zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.
    Ama sorunsuz bir günümüz bile olmadı diyebilirim onunla. Sinirli birisidir,sürekli bağırır, çağırır,tersler. Ben herşeyi alttan almaya çalışırdım hep.Sürekli Whatsapptan,Facebooktan,İnstagramdan engellendim. Niye böyle davrandığını sorduğumda sıkıntılarından dolayı ve yanlız kalmak istediğini söyledi sürekli. Daha önce evlenmiş boşanmış ve 16 yaşında bir oğlu olan bu şahıs ın beni defalarca aldattığını biliyorum ama elimde resim,mesajlaşma gibi şeyler yok.
    Bunlara rağmen yinede sevdim ve o da benim ona karşı olan bu sevgimi kullanarak beni parmağında oynattı. Geçtiğimiz Mart ayında ben para göndermeyi kestim ve bana bulunduğu durumun tek sorumlusunun ben olduğumu,beni asla affetmeyeceğini ve beni hayatında istemediğini söyledi. Ben yinede vazgeçemedim, onun için 1 kere intahara kalkıştım ve ölümün kıyısından sahilde dolaşan 2 sarhoşun ambulans çağırması ile döndüm. İnstagramdan değişik hesaplar açıp yinede onu çok sevdiğimi söyledim, bazen engellendim bazen benden yine para istedi,olmadığı için vermedim. Olsa yine gönderirdim.
    Birlikte olduğum bu süre zarfında; onunla yapamayacağımı söyleyen arkadaşlarımla irtibatımı kestim, gidip gelmelerim sorun olduğu için işimden kovuldum,Ailemle ters düştüm. İstediği paraları temin edebilmek için; iş yaptığım tasarım bilgisayarımı, s7 telefonumu ve aklıma gelmeyen bir çok değerli eşyamı sattım. Arkadaşlarımdan borç aldım, Evkurdan taksitle telefon alıp satıp parasını ona gönderdim. Bana sözlü olarak bir işe girdiğinde aydan aya ufak ufak bile olsa bana bu paraları ödeyeceğini söyledi. Bende benimle evleneciğini düşünerekten bana bu parayı sevgisi ile ödemesini söyledim.
    Ve geçtiğimiz aylarda yine dayanamayıp ona yazdım. " senin için yaptığım hiç bir şeyin önemi yok mu?Sana yokken ne kadar yardım ettim...hatta 20-30 bini geçmiştir dedim" oda "yaptıklarını hep gözüme sokuyorsun..." dedi ve yine engelledi.
    Bende merak ettim ve bankalardan kayıtlı olarak gönderdiğim paraların dökümlerini çıkardım... Tutar dudaklarımı uçuklattı... 60.000 TL dökümü görünce şok oldum.O kadar çok sevmişim ki internetten bankacılığı ile yolladığım paraların açıklamalarına " seni çok seviyorum" gibi açıklamalar yazmışım hep...
    Her yerden engelli olduğumdan bu ay başında; içimdekileri dökmek için Antalya ya gittim. Bir cafede benimle 10 dakika görüşmesini istedim,kabul etmedi. Bende evine gittim kapısını açmadı. Sonra Bir arkadaşı geldi beni oradan uzaklaştırmak için 10 dakika konuşup gideceğimi söyledim o ikna etti. ve ikimizde eve girdik.
    Amacım artık ilişkiyi toparlamak değil sadece bana yaptıklarını hazmedemediğimden içimde kalanları yüzüne karşı söylemekti. Beni defalarca aldattığını söyledim sesini çıkarmadı, beni sadece para için kullandığını söyledim sesini çıkarmadı. En son ona gönderdiğim paraların dökümünü yüzüne fırlatıp, beni hem maddi hem manevi olarak bitirdiğini söyleyerek oradan ayrıldım.
    Kız kardeşime mesaj atmış, kapıyı pencereyi indirdi, beni mahalleye rezil etti diye ama böyle bir şey olmadı. Sonra ben bunu duyunca kendisini icraya vereceğimi söyledim ve adliyeye gittim. takibi başlatabilmek için yeterli harç parası üzerimde olmadığıdan başlatamadım ama ona başvuru kağıdının resmini ve adliye kolidorunun resmini instagram üzerinden yolladım. Bana hiç bir şey yapamayacağımı ve kendisinin benden bu kadar para almadığını söyledi ve tekrar engelledi.Halbuki bütün dökümdeki tutarlar ya benim hesabımdan onun adına olan hesaplara ya da tc kimlik numaram ile bankamatiklerden kartsız işlemlerden onun hesaplarına yatırılan paralardır.
    Hemen akabinde yaptığım bu hareketi hazmedemediğinden karakola giderek ona şiddet uyguladığımı, kem onu hem kendimi öldüreceğimi söyleyerekten tehtid ettiğimi söylemiş konuşma esnasında yanımızda bulunan arkadaşının ifadesinde ölüm tehditi olmadını ve şiddet uygulamadımı belirtmiş.60 gün uzaklaştırma aldım bende; söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını arkadaşının ifadesininde kanıtladığını ona dava açacağımı söylediğimden ve ortak tanık arkadaşlara ulaşmamı istemediğinden böyle bir şey yaptığını söyleyerek karara itirazda bulundum.

Buradaki kilit nokta kendi ifadesi. İfadesinde; benimle 2-3 yıl önce tanıştığını ve 6-7 ay bir birlikteliğimizin olduğununu,sonrasında bittiğini ama benim kabullenmediğimi ve hep onu rahatsız ettiğimi söylemiş.
    Halbuki o tarihten sonra ben ona evlilik teklif ettim. O tarihten sonra benden sürekli para istedi ve ben 50.000 TL ye yakın para gönderdim.

Biliyorum bazılarınız ne aptal adamsın, bir kadının arkasından bu kadar koşulur mu?Seni sevmediğini biliyormuşsun ne den yaptın bunları diyeceksiniz.Haklısınız ben deli gibi seven bir aptalın tekiyim.Şu yazıyı yazarken bile göz yaşlarımı tutamıyorum inanın.

Siz değerli hukukçu arkadaşlarıma soruyorum. Forumdaki bir yazıda sevgili olmanını hukuki anlamda nişanlanma sayıldığını ve nişan bozulunca tarafların vermiş oldukları hediyeleri geri isteme hakkı olduğunu okudum.

Ben bu şahısı icraya verirsem bu parayı alma şansım var mı?
    Ayrıca kendisine haksız zenginleşme ya da dolandırıcılık gibi bir dava açabilirmiyim?
    para ya da hapis cezası ile cezasını çekmesini istiyorum.

Bursada babasından kalan bir arsanın varislerinden kendisi,davası sürüyor. Dava açarsam tedbir koydurabilirmiyim.

Benim canımı çok yaktı.İşsizim evimde şu an yiyecek ekmeğim yok,ona verdiğim paraları düşündükçe, onun instagramda yapmış olduğu mutluluk paylaşımlarını gördükçe deliriyorum. Bir insan birisinden hem nefret edip hem sevebilir mi? Yemin ederim psikolojimi çok bozdu.Beni hem maddi hemde manevi olarak bitirdi.

Lütfen bana bu ülkede adalet olduğunu söyleyin,hukukun ölmediğin söyleyin,yalvarırım onun bana yaptıklarının cezasını çekebileceği bir yol olduğunu söyleyin... Lütfen bana bir yol gösterin,yardımcı olun...
    Lütfen...

Hukuki NET Güncel Haber

Sevgilim Tarafından Kandırıldım ve Para için Kullandım Ne Yapabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Sevgilim Tarafından Kandırıldım ve Para için Kullandım Ne Yapabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay
    İletiler
    241
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sevgilim Tarafından Kandırıldım ve Para için Kullandım Ne Yapabilirim?

Evlilik teklifi yapıldığını ve karşı tarafın bu teklifi kabul ettiğini ispat edebilirseniz hukuken artık nişanlı sayılırsınız.Nişanın haksız bozulması sebebiyle uğradığınız maddi zararları ve manevi zararları karşı taraftan talep edebilirsiniz.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sevgilim Tarafından Kandırıldım ve Para için Kullandım Ne Yapabilirim?

İşin hukuki boyutu ayrı bir konu. Diyelim ki "evlenme vaadi ile" dolandırıldığınızı ispatladınız, mahkeme diyelim ki paraların faizi ile geri ödenmesine karar verdi, diyelim ki avukatınız bunu icraya koydu. Ama anlattıklarınıza göre bunu tahsil etme şansınız yok ki. Karşınızdakinin parası zaten yok. Neyi alacaksınız? Ev zaten kira, evde sizin paranızı karşılayacak eşya zaten yoktur. Yapacağınız masraf, çekeceğiniz zahmet dışında elinize bir şey geçmeyecek. Olaya bir de bu yönden bakın bence. Ama amaç para değil, mahkum ettirmek diyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Unutmayın ki bir avukatınız olmadan buradan bir sonuca varmanız çok çok zor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Cortexiphan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evlilik teklifi yapıldığını ve karşı tarafın bu teklifi kabul ettiğini ispat edebilirseniz hukuken artık nişanlı sayılırsınız.Nişanın haksız bozulması sebebiyle uğradığınız maddi zararları ve manevi zararları karşı taraftan talep edebilirsiniz.
    Malesef bunu kanıtlayabileceğim bir ortamda teklif etmedim ve etrafta tanıklık yapabilecek kimse yoktu.Sadece yüzüğü aldığımı ispatlayabilirim ama bununda bir öneminin olduğunu sanmıyorum.

- - - Updated - - -

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşin hukuki boyutu ayrı bir konu. Diyelim ki "evlenme vaadi ile" dolandırıldığınızı ispatladınız, mahkeme diyelim ki paraların faizi ile geri ödenmesine karar verdi, diyelim ki avukatınız bunu icraya koydu. Ama anlattıklarınıza göre bunu tahsil etme şansınız yok ki. Karşınızdakinin parası zaten yok. Neyi alacaksınız? Ev zaten kira, evde sizin paranızı karşılayacak eşya zaten yoktur. Yapacağınız masraf, çekeceğiniz zahmet dışında elinize bir şey geçmeyecek. Olaya bir de bu yönden bakın bence. Ama amaç para değil, mahkum ettirmek diyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Unutmayın ki bir avukatınız olmadan buradan bir sonuca varmanız çok çok zor.
    Evet şu an o parayı ödeyebilecek bir durumu yok ama bursa da veraset davası sonuçlanmış kamulaştırma davası açılmış 10 dönüm arsanın 4 varisinden birisi. Ayrıca ilk tercihim parayı tahsil edemesem bile hapis cezasına çarptırılmasını sağlayıp hak ettiği cezayı çekmesini sağlamak. Bunun için en doğru yolu bulmak için bu platformdayım.
    Bir kaç avukat ile görüştüm...
    Birisi elinde dekontlar varsa icra davası aç alırsın parayı. Sonuçta ortada banka yolu ile verilmiş paralar var açıklamasında ne yazarsa yazsın. Bu davayı kazanırız dedi.
    Birisi çek ve senet olmadığından bu parayı alma şansın sıfıra yakın dedi...
    Birisi icra ya itiraz edebilir, bizde haksız zenginleşme davası açarız kazanırsak parayı alabilirsin dedi...
    Kafamda bilgi kirliliği oluştu anlayacağınız.Paranın tahsili ya da hapis cezası için doğru yolu ve yöntemi bulduktan sonra tabi ki avukat tutmayı düşünüyorum. Avukatsız olmayacağını sadece doğru yolu gösterebilmeniz amacı ile bu yazıyı yazdım.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

...O kadar çok sevmişim ki internetten bankacılığı ile yolladığım paraların açıklamalarına " seni çok seviyorum" gibi açıklamalar yazmışım hep...
    Seve , isteye , güle oynaya , kendi isteğinizle, hiç bir zorlama , vaad vs olmadan gönderdiğiniz paralar sonuçta.
    Bırakın ceza almasını , gönderdiğiniz paraları da sebepsiz zenginleşme iddiasıyla geri alabileceğinizi sanmıyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Seve , isteye , güle oynaya , kendi isteğinizle, hiç bir zorlama , vaad vs olmadan gönderdiğiniz paralar sonuçta.
    Bırakın ceza almasını , gönderdiğiniz paraları da sebepsiz zenginleşme iddiasıyla geri alabileceğinizi sanmıyorum.
    evet sevdim.. hemde çok... ama bana vermiş olduğu evlenme vaadi için ben ona bu kadar parayı yolladım... Fakat göndermediğim zamanlarda da... etrafında dolanan onlarca erkek olduğunu ve beni seçtiğini,artık yanlış bir karar verdiğini düşündüğünü, hatta bazen daha da ileri gidip parayı hemen yollamam için demek ki insanlar böyle kötü yola düşüyorlar benimde gidişatım bu gibi söylemlerde bulunaraktan para istedi. ( üstü kapalı anca bu kadar anlatabildim siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır.)
    yani tamamen ona karşı olan zaafımı kullanarak benden sürekli para istedi ve bunu ifadesinde belirttiği gibi sadece 7-8 ay birlikteliğim oldu dediği ve benim ona evlenme teklif ettiğim zamanlardan sonra bir çoğunu istedi. Ayrıca geçtiğimiz mart ayına kadar beni hep sevdiğini belirterekten bana ; sevgilim,aşkım gibi kelimeleri bırakın mesajlarında kocacım diye bile hitap etti.

Burada benim asıl amacım parayı geri almak değil. Ben bu parayı alırsam da ne kadar ihtiyacım olursa olsun kullanmayacağım bağışlayacağım. Ondan gelecek bir kuruşu bile istemiyorum. Buradaki ana husus cezasını çekmesi. Hukuki olarak ne şekilde olursa olsun.

Ayrıca dekont açıklamasında kira,borç, şu mala istinaden gibi açıklama yazmamış olabilirim. Sevgi sözcükleri yazmış olsam da orta da benim tarafımdan verilen belgeli paralar, onun tarafından alınmış. Benim onunla hiç bir ticari ortaklığım yok evli de değilim. Karşılığında alınan ne bir hizmet ne de bir mal var. Bu borç sayılmaz mı?
    Ya da ifadesinde benimle bir ilişkisinin bittiğini söylediği tarihlerden sonra gönderdiğim paralar. Beni dolandırdığının bir kanıtı olamaz mı?
    Sonuçta kişi karşı taraf talep etmediği sürece o kişiye para göndermez.
    Ayrıca elimde o tarihlerden sonra hala beni sevdiğini ona para göndermemi istediği mesajlarda var.
    O dönemde ev arkadaşı bir bayan vardı. kavgalı bir şekilde evden ayrıldı.Onun tanıklığına başvursam.

Bunların bir yardımı olur mu?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı redzero rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    evet sevdim.. hemde çok... ama bana vermiş olduğu evlenme vaadi için ben ona bu kadar parayı yolladım... Fakat göndermediğim zamanlarda da... etrafında dolanan onlarca erkek olduğunu ve beni seçtiğini,artık yanlış bir karar verdiğini düşündüğünü, hatta bazen daha da ileri gidip parayı hemen yollamam için demek ki insanlar böyle kötü yola düşüyorlar benimde gidişatım bu gibi söylemlerde bulunaraktan para istedi. ( üstü kapalı anca bu kadar anlatabildim siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır.)
    yani tamamen ona karşı olan zaafımı kullanarak benden sürekli para istedi ve bunu ifadesinde belirttiği gibi sadece 7-8 ay birlikteliğim oldu dediği ve benim ona evlenme teklif ettiğim zamanlardan sonra bir çoğunu istedi. Ayrıca geçtiğimiz mart ayına kadar beni hep sevdiğini belirterekten bana ; sevgilim,aşkım gibi kelimeleri bırakın mesajlarında kocacım diye bile hitap etti.

Burada benim asıl amacım parayı geri almak değil. Ben bu parayı alırsam da ne kadar ihtiyacım olursa olsun kullanmayacağım bağışlayacağım. Ondan gelecek bir kuruşu bile istemiyorum. Buradaki ana husus cezasını çekmesi. Hukuki olarak ne şekilde olursa olsun.

Ayrıca dekont açıklamasında kira,borç, şu mala istinaden gibi açıklama yazmamış olabilirim. Sevgi sözcükleri yazmış olsam da orta da benim tarafımdan verilen belgeli paralar, onun tarafından alınmış. Benim onunla hiç bir ticari ortaklığım yok evli de değilim. Karşılığında alınan ne bir hizmet ne de bir mal var. Bu borç sayılmaz mı?
    Ya da ifadesinde benimle bir ilişkisinin bittiğini söylediği tarihlerden sonra gönderdiğim paralar. Beni dolandırdığının bir kanıtı olamaz mı?
    Sonuçta kişi karşı taraf talep etmediği sürece o kişiye para göndermez.
    Ayrıca elimde o tarihlerden sonra hala beni sevdiğini ona para göndermemi istediği mesajlarda var.
    O dönemde ev arkadaşı bir bayan vardı. kavgalı bir şekilde evden ayrıldı.Onun tanıklığına başvursam.

Bunların bir yardımı olur mu?
    Kandırılmış olduğunuzu ıspatlamanız önemli olan burada.
    Yoksa buradan bakınca benim görebildiğim;
    birliktelik yaşadığınız kişiye maddi ve manevi destek olma isteğiyle , kendi özgür iradenizle yapmış olduğunuz yardımlardan ibaret.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php143743-Sevgilim-Tarafindan-Kandirildim-ve-Para-icin-Kullandim-Ne-Yapabilirim

sevgilim

Forum