Selamlar bizim 3 katlı iskanlı kat mülkiyetli yığma kagir bina olan binamız var toprak sahibiyiz birde teras katta cekme kat var tapusu yok ancak belediyeye uzun senelerdir cekme kat emlak vergisi ödüyorum dairelerin 2 si benim adıma tapuya tescilli diğer daire babamın adına tescilli idi size sorum su babam 2006 senesizde adına olan daireyi bir bayana satıyor 8 sene bayanla bir sıkıntımız yoktu ancak 2014 senesinde emlak simsarı olan biri kötü niyetlerle binaya dahi girmeden babamın evi sattığı kadından daireyi satın alıyor ve binaya girmeden bina cürükmüş üstte kacak kat varmış eski haline getir diye ihtar cekiyor ardından belediyeye şikayet ediyor belediye bana yıkım ve para cezası kesiyor ancak fatihte yıkım yok bende belediyeyi mahkeme veriyorum idare mahkemesine ve davayı kısmen kazanıyorum ve idare mahkemesi yapıyı yapan kişi olmadığımı para cezası belediyenin bana kesemiyeceğini belirten karar cıkartıyor ve imar barışı cıkıyor edevletten bakanlığa müracat ederek yapı kayıt belgesini alıyorum ve belediye ve tapu müdürlüğüne dilekce ile veriyorum sorun kalmıyor ancak 3 nolu daireyi alan şahıs sulh hukuk mahkemesine 10 ay once dava acmış eski hale getirme davası kacak yer var eski hale getirilsin demiş ve ayrıca burayı biz kendimiz kullanıyoruz noterden bana 7 ay once kacak kat yaptın kiraya verdin 14 bin lira alacağım var diye içra takibi başlatıyor ben icraya itiraz ediyorum içra duruyor şimdide sulh hukuk mahkemesine gidip itirazın kaldırılması davasını acmış 14bin lira alacağı olduğunu bu alacak apartman gider avans alacağı olduğunu ileri sürmüş babamdan daireyi satmadan a4 kağıda imzalı teras kat ve diğer ortak yerlerin kullanımı ve ilave tadilat ve dilediğim şekilde kullanabilirim şeklinde yazı aldım bu arada asliye ceza mahkemesinde yargılandım hakim ve bilirkişi eve geldiler yapının 1970 1980 li yıllarda yapıldığını bilirkişi raporuyla tescillendi mahkeme beraat ettirdi bu evi alan şahıs cekme kattan hak idda edebilirmi yada yıktırabilimi şahısa arsa payı düzeltme davası actım mahkeme devam ediyor aynı zamanda arka bahce ve yatak odam var iskanlı kat mülkiyetli plan projeli adam benim tapulu malımda bile hakkı olduğunu idda etti ayrıca savcılığa şikayet ettim iftira ve huzur bozmaktan sorularıma cevap verseniz cok teşekkür ederim saygıla