Arkadaşlar merhaba;

yaklaşık 1 sene önce tapraktan girerek binanın yola bakan cephesindeki ters dublex dairesini satın aldık. projede bahçe duvarı olmasına rağmen mütahit gerekeni yapmadı ve daireyi sattığı diğer kişilere de orayı otopark olarak gösterip satış yapmış. fakat benim proje üzerindeki incelemelerim sonucu oranın otopark olmadığı hatta mütahitin otopark ihtiyacını parselden karşılayamadığı için belediyeye otopark bedeli ödediğini öğrendim. buna rağmen bina sakinleri bu duruma itiraz ediyor ve orayı otopark olarak kullanacaklarını söylüyorlar. ilgili yerlere başvurarak bahçe duvarını yaptırabilir miyim? mesele evim zaten toprağa gömülü ve ön cepheye bakan bir tane camım var onunda önüne araba nasıl bırakılabilir. vicdanen yapılmaması gereken birşey fakat şuanlık birşey yapamıyorum. gerçi konu ile ilgili imar müdürlüğüne başvurumu yaptım 15 iş günü içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler ama yinede bu onuda beni aydınlatacak bir arkadaşımız varsa çok sevinirim. hayırlı günler. neticede ön bahçe mesafesi 3 metre kanuna göre bahçe mesafeleri otopark olarak kullanılamaz diyor...