Merhabalar.sorum ailemle ilgili.ara ara ailemden eşcinsel olduğum için siddet goruyorum.yasim 18'i aşkın ve aile içinde gerek özel hayatım ve gerek sosyal hayatimla ilgili büyük sorunlar yaşıyorum.hicbir sekilde ozgurlugum yok.tc numarami ve kimlik bilgilerimi kullanarak uzerimden bazi seyler yaptilar ve benim haberim bile yoktu.ailem hayatımın her alanına müdahale ediyor.kullandigim sandalyeye kadar annem karar veriyor ve hiçbir şekilde kendi hayatimla ilgili karar veremiyorum.universiteye gecemedigim için tekrar hazirlaniyorum ama ailem beni evde istemediklerini söyleyip polis çağırdı ve beni evden atmayı düşünüyorlar.benimle ilgili tutanak veya bildiri gibi bir şey yazdırdıklarını söylediler ve polise yalan ifade verdiler.polis onlarla ozel olarak konuştu sonra da gitti.evde güvenlikleri yokmuş çünkü ben onlara zarar veriyormuşum ve huzursuzluk çıkarıyormuşum.evde birine bir şey olursa sorumlusu tamamen benmişim.bu yüzden polise gidip bu şekilde hakkımda bildiri verdiklerini söylediler ve ben e devlete baktığımda hakkımda şikayet vb. hiçbir şey görmedim.eger benim adıma bir şey yapmislarsa nasıl öğrenebilirim ve bu benim ilerde okul ve iş hayatıma yansır mı?ailem intihar et dediği için intihara teşebbüs ettim ve bunu polis de biliyor.bu bundan sonraki hayatımı etkiler mi? üniversiteye başladıktan sonra ailemle ilgili şikayette bulunmak istiyorum çünkü hayatıma çok zarar veriyorlar ve onlarla tamamen iletisimimi kesmek istiyorum.beni annem sürekli seni babana söyler öldürtürüm şeklinde tehdit ediyor.bu konuşmalarını ses kaydına alırsam bu suç olur mu?lütfen yardımcı olun.