Merhabalar sorunumu tam olarak hangi konu basligi altina acacagimi bilemedim bu yuzden herkesten ozur dilerim.babam 55 yaslarinda emekli bir adam fiziksel engelli 26 yasinda bir ablam 47 yasinda da ev hanimi annem var. Babam 4 yil once beyin kanamasi gecirdi ve o gunden bu gune hersey psikolojik olarak ciddi anlamda turlu sekillerde zararlarini gormeye basladik. Gecmiste hicbir sekilde ailesine zarari dokunmayan babam beyin kanamasindan sonra zihinsel engelli ablama ve anneme , bana fiziksel ve psikolojik siddet ve normal olmayan bir suru olay yasatti. ( engelli ablami opmeye calisiyor ablam musade etmeyince canini yakiyor dovuyor ablam karsilik verince daha fazla vuruyor , geceleri odama giriyor beni izliyor kapilari dinliyor annemi surekli tehdit ediyor geceleri bicakla yatmaya basladi guvenligimiz icin evdeki bicaklari topladik) akla fikre sigmayacak zorbaliklariyla karsi karsi kalmaya basladik bunlar sadece bi kismi.
Bu sure zarfinda babalik gorevlerinin hicbirini yerine getirmiyor maddi olarak tüm gelirini ne yaptigini bilmemekle birlikte elimizdeki mal varliginida kaybetme korkusuyla karsi karsiyayiz (4 yildir sadece ev kredisi oduyor hic bir katkida bulunmuyor tum evi annem sadece zihinsel engelli ablama baglanmis olan cuzi miktardaki maasla gecindiriyor)
Babam hem emekli hemde ekstra bir iste calismasina karsin eve ekmekden baska hic birsey almiyor kisacasi cok zor durumdayiz. Babamin psikolojik bir rahatsizligi olduguna dair ne yapa biliriz ? (Babamin babasi dedem de sizofren hastasi idi uzun yillar bu rahatsizligi yasadi ve öldü) babamin bu rahatsizlikla bir alakasi olabilirmi ?Nasil bir yol izlemeliyiz ? Yardim etmeye etmiyor ama en azindan elimizde avcumuzda olani kayip ettirmemesini nasil engelleyebiliriz ?
Zorbaliklarindan siddetlerinden bize yasattiklarindan nasil kurtulabiliriz? Hukiki olarak bir yardim bir destek en azindan yol gosterecek beni aydinlatacak, degerli insanlara ihtiyacim var. Yoksa muge anliyami katilmaliyim ? Tesekkurler....