Öncelikle saygılar.

Sorum basit gibi görünsede biraz karışık. Özetlemek gerekirse 2015 yılında ödeyemediğim H isimli bankanın kredien dolayı hacize düştü. O zamanlarda durumum çok kötü olduğu için ve gelen miktardaki faiz fazla gözüktüğü için avukat arkadaşıma vekalet verdim dosyaya 1 hafta içinde itiraz ettik.

2015 yılında itiraz edilen dosya ile ilgili bana herhangi bir dönüş olmadı.
2018 yılında haziranda ilamsız icra takibi adı altında evime kağıt geldi. miktar gene düşündüğümden fazla olduğu için (faizleri) icra dairesine gidip faizlere itiraz dilekçesi sundum. 2015'teki itirazın davası açıldı mı ne oldu bilmiyorum.

sorum şu ki itiraz etmediğim ve maaş haczi gelerek ödediğim kredi kartlarım oldu ama H bankasından bu sürede hiç maaş haczi gelmedi. Bugün aradılar taksitlendirip ödeyin faizi düşelim dediler. tamam ama eylülde maaş alıyorum peşinatta verebilirim dememe rağmen bugün ödeme yapma zorunluluğunuz var yoksa en yüksek miktardan maaş haczi göndericez dediler. Bi ara telefondaki kadın telefonla konuştu sizin itirazınız varmış bunu çekmemişsiniz dedi. sonra anlaşamadık kapandı.

sorum şu bu itiraz olan dosya'ya maaş haczi gelebilir mi ? bu itiraza karşı dava açılmış ve kazanılmış olabilir mi? ben bunu nasıl bilebilirim?