Adalet icin calisan,bütün adalet emekcilerine selamlar.Benim durumum biraz karışık ama kısaca anlatmaya çalışacgm. Devlet memuru olarak görev yaparken,bir kisinin yıllar önce beni dini sohbette gördugunu soylemesinden dolayi fetöden Agustos 2016 da tam iki yıl önce açıga alındım. Şuan mahkeme bitme aşamasnda,insallah beraat olacagini tahmin ediyorum. Devlet memurlari kanununa göre adli mahkemesi olan memurun açıkta kalma süre sınırlaması yok,yani beni mahkeme bitene kadar acikta tutabiliyolar.buraya kadar hersey normal.anormal olan kısım iki yıldır açıktaym ve khklarla ihrac olmadım. Ohal kalktı ama ihraç yetkisini bakanlara verdiler. Anladıgım kadariyla bakanın ihrac etmesi idari bir islem olacak. Devlet memurları kanunda,memurluktan cikarma cezasının idarenin eylemi ögrenmesinden itibaren iki yıl ceza verme zaman aşımı var. Benim bu zaman aşımım doldu. Mahkemeden beraat etmem halimde,bakan tarafından ihrac edilmemde mümkün olmayacak şeklinde anlıyorum ben.dogru mu anlamisim,yorumlaya bilir misiniz.lütfen yardımcı olursanz sevinirim.